Dokładnie za dwa tygodnie (tj. 23 października) w Szczecinie zaplanowano 16. edycję największych na Pomorzu Zachodnim targów pracy.

Wydarzenie odbędzie się w Netto Arenie w godz. 09:00-15:00. 23 października będzie można tu spotkać i porozmawiać z przedstawicielami przeróżnych firm i instytucji, m.in. z branży finansowej, handlowej, motoryzacyjnej, morskiej, produkcyjnej. Na miejscu obecnych będzie ponad 100 pracodawców (także agencji pośrednictwa pracy), którzy łącznie przygotują ponad 2 tysiące ofert zatrudnienia, staży czy praktyk. Na miejscu coś dla siebie znajdą zarówno poszukujący pierwszego doświadczenia zawodowego, jak specjaliści z dużą praktyką. Szczegółowa lista firm biorących udział w targach dostępna jest tutaj

Targi Pracy, jak co roku stanowią swoistą platformę umożliwiającą nawiązanie nieskrępowanego i bezpośredniego kontaktu obydwu stronom rynku pracy. "Nieskrępowanego", gdyż impreza tradycyjnie przebiega w dość luźnej atmosferze. Ma mało wspólnego ze stresującymi rozmowami kwalifikacyjnymi i przepytywaniem rekrutów z ich wiedzy i kwalifikacji. Nie zmienia to faktu, że jest też doskonałą okazją aby z CV dotrzeć do właściwych osób... - zachęcają organizatorzy.

Podczas targów będzie też okazja zapoznać się ze szkoleniami oferowanymi przez różne instytucje.

Wstęp jest bezpłatny. W dniu wydarzenia (23 października) do Netto Areny będzie można dojechać bezpłatnym „targobusem”. Specjalna linia autobusowa oznaczona charakterystycznym napisem „TARGI PRACY” będzie kursowała przez ścisłe centrum Szczecina.

Organizatorami są Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego oraz Netto Arena.