Od czwartku do niedzieli (22-25 lipca) na pl. Katedralnym i pl. Orła Białego odbędzie się XII Jarmark Jakubowy. Wybierać będzie można z oferty ponad 200 wystawców, głównie z produktami regionalnymi i rękodziełem, a do tego zaplanowano koncerty, pokazy, warsztaty i zabawy dla dzieci.

 

Jarmark Jakubowy to tradycyjne już wydarzenie towarzyszące szczecińskiemu odpustowi katedralnemu. W ubiegłym roku nie odbyło się ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz różnorodni wystawcy znów pojawią się na Starym Mieście. Nie zabraknie wyrobów rękodzielniczych, regionalnych produktów spożywczych, tradycyjnych wędlin i serów czy małych browarów. Na pl. Orła Białego zaplanowano miasteczko dziecięce ze strefą Eko i placem zabaw. Na scenie na pl. Katedralnym wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska i Arka Noego. Szczegółowy program Jarmarku Jakubowego dostępny w naszym kalendarzu wydarzeń

Organizacja jarmarku wiąże się z koniecznością zamknięcia niektórych fragmentów ulic. Specjalna, czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie w rejonie wydarzenia od środy, 21 lipca, od godziny 6.00, do niedzieli, 25 lipca, do godziny 23.59. Zamknięte zostaną: ul. Grodzka (na odcinku od ul. Kuśnierskiej do ul. Tkackiej), ul. Farna (na odcinku od ul. Koński Kierat do ul. Grodzkiej), ul. Sołtysia, pl. Orła Białego, ul. Staromłyńska, wyjazd z ul. Mariackiej w ul. Grodzką oraz z drogi wewnętrznej osiedlowej w ul. Farną (w ciągu ul. Mariackiej od ul. Koński Kierat oraz wewnętrznej osiedlowej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy).

Od czwartku do niedzieli inaczej będzie kursować linia autobusowa 52. W drodze w kierunku Bramy Portowej, za Mostem Długim, pojedzie trasą: ul. Wyszyńskiego – Mała Odrzańska – Nabrzeże Wieleckie – Nowa – Dworzec PKS – Nowa – Brama Portowa – Wyszyńskiego i dalej po stałej trasie do przystanku Wyspa Pucka według obowiązującego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegają przystanki "Tkacka'' , "Grodzka'' i "Wyszyńskiego" (w kierunku Tkackiej).

Na trasie objazdu wyznaczone zostaną dodatkowe przystanki: "Wyszyńskiego" (nr 10931) na ul. Nabrzeże Wieleckie wspólny z linią 70 jadącą w kierunku Pargowa, "Plac Tobrucki" (nr 22612) na ul. Nowej wspólny z liniami 61 i 87, "Brama Portowa" (nr 10823) (przy kwiaciarkach) wspólny z linią 75.