Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów złocistego trunku. Już za niecały miesiąc na Łasztowni odbędzie się dwudniowy festiwal piwa Szczecin Beer Fest.

Imprezę zaplanowano w pierwszy weekend czerwca. Jak zapowiadają organizatorzy ma to być największy festiwal piwa w Zachodniopomorskiem. Weźmie w nim udział 21 browarów, które łącznie przygotują ponad 100 różnych piw do spróbowania. Na liście uczestników znalazły się m.in.: Browar Cztery Ściany, Browar Hopkins, The Office - Craft Beer Pub, Wyszak - Browar Rodzinny, Browar BIRBANT, Browar Rockmill, Browar Harpagan, Browar Golem, Browar Nepomucen, Browar Stara Komenda, Nowy Browar Szczecin, Browar Karuzela.

- Szczecin Beer Fest to impreza dla wszystkich, zarówno dla osób z podstawową wiedzą o piwie, jak i pasjonatów, domowych piwowarów i profesjonalistów. To przede wszystkim degustacje i poszerzanie piwnych horyzontów, ale nie zabraknie również okazji do spotkań, wymiany doświadczeń i nauki – zachęcają organizatorzy.

W festiwalowym namiocie będą odbywały się szkolenia prowadzone przez członków zachodniopomorskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz prezentacje surowców i akcesoriów piwowarskich. Będzie też okazja zobaczyć na żywo proces warzenia złocistego trunku. Ponadto, w programie zaplanowano interesujące wykłady i wywiady z ciekawymi ludźmi z branży piwnej. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wyglądało piwowarstwo w Polsce przed piwną rewolucją, jaką trzeba przebyć drogę od piwowara domowego do browaru rzemieślniczego, na czym polegają piwne konkursy i czy piwo rzemieślnicze to towar luksusowy.

Koncerty i "coś do piwa"
Podczas piwnego festiwalu będzie też okazja spróbować przysmaków z food trucków (nie tylko szczecińskich). W imprezie weźmie udział 10 mobilnych restauracji, oferujących m.in. kuchnię etiopską, tradycyjne wędliny, wiejskie smakołyki, burgery. Wieczorami zaplanowano koncerty m.in. zespołów Curcuma, Oho!Koko, Antiplan, a po 22:00 beer party przy muzyce klubowej.

Szczecin Beer Fest odbędzie się 2 i 3 czerwca (piątek-sobota) na Łasztowni. Wstęp będzie płatny. Za bilet jednodniowy zapłacimy 8 zł, a za dwudniowy 15 zł. Będzie można je nabyć bezpośrednio przed wejściem na teren imprezy. Więcej informacji i pełny program festiwalu można znaleźć na stronie wydarzenia http://www.szczecinbeerfest.pl