„W kupie siła” to motto może pomóc zespołowi Quo Vadis w wydaniu kolejnego krążka. O pomoc zwracają się do Was drodzy czytelnicy. Wesprzecie ich?

Szczeciński zespół Quo Vadis istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny "czadowej". Połączenie starej dobrej szkoły trash metalu z nowoczesnymi brzmieniami pokazuje, że mimo wielu już lat bytności na polskiej scenie, zespół nie osiadł na laurach, lecz cały czas pracuje i rozwija się. Obecnie zespół uczestniczy w artystycznym projekcie „Płonący Szczecin” oraz przygotowuje materiał na nową płytę, którą właśnie rozpoczął rejestrację Płyty mind War. Płytę pragnie wydać wraz z swoimi fanami na Wspieram.to – platformie finansowania ciekawych pomysłów za pomocą internetowej społeczności.

Szczecińska formacja ma już na swoim koncie dziewięć płyt: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po", "Król", „Babel”, „Infernal Chaos”, „Novem”, które otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych). Na płycie "Uran" gościnnie wystąpiła sama Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Kolejną płytę finansują fani zespołu na platformie finansowania społecznościowego Wspieram.to.

- Crowdfunding daje nie tylko wspaniałą możliwość interakcji z fanami, zaangażowania ich w powstanie kolejnej produkcji, jest również wygodną formą przedsprzedaży – zachęca Dominika Zabrocka ze Wspieram.to i dodaje - Pomagasz swojej ulubionej kapeli wydać nowy krążek, otrzymując w zamian nie tylko muzyke ale i unikalne doświadczenia – osobistą dedykację, spotkanie z zespołem po koncercie czy wspólne granie! Tego nie dostaniesz w żadnym sklepie.

Zespół przez 27 lat swojej działalności zdziałał na polskiej scenie muzycznej tak wiele iż równie ciekawym projektem crowdfundingowym jak wydanie płyty byłaby książka opowiadająca o ich osiągnięciach, setkach koncertów i współpracy z fantastycznymi muzykami. Quo Vadis zaangażowany jest w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, cieszy się przyjaźnią z Jurkiem Owsiakiem. Każdego roku występuje w finale tej imprezy (dwukrotnie w katowickim Spodku). W maju 1996 został laureatem konkursu "Sie kręci" zorganizowanego przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół 1995 roku. Uhonorowany statuetką "Złotego Bączka '95". W lipcu 1996 jako gospodarz koncertu Przystanek Woodstock '96" miał zaszczyt otwierać oraz zamykać całą imprezę. Zespół czynnie wspiera akcję "Muzyka przeciwko rasizmowi", zespół reprezentował również Polskę na koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji "Toleranz". W maju 2002 zespół koncertował za oceanem w Chicago, gdzie był bardzo ciepło przyjęty przez amerykańsko-polską publiczność. W listopadzie 2002 zespół promował swoją produkcję podczas ogólnopolskiej trasy "WINTER CRUSADE TOUR'2002". W 2003 roku zespół zagrał serię koncertów w USA w Chicago na zaproszenie Fundacji Charytatywnej „Running for everyone”. 10 września 2007 r. ukazała się płyta „BABEL”, która zyskała wiele pochlebnych recenzji i stanowi mocny akcent w dotychczasowej twórczości grupy. Trzy lata później ukazał się najlepszy jak dotąd album INFERNAL CHAOS, a w 2011 w ramach promocji płyty zespół zagrał m.in. trasę po Ukrainie „CHAOS IN UKRAINE TOUR 2011”. Wiosną 2013 odbyła się doskonale przyjęta trasa po Polsce „Dominus Svantevitus 2013” gdzie zespół Quo Vadis zagrał wspólnie z folkowo-metalowym Percival Schuttenbach promując swoją najnowszą produkcję „NOVEM” oraz świętując 25 lecie działalności.

Pięknym ukoronowaniem tak długiej działalności ma być nowy krążek, każdy może mieć udział w jego powstaniu na stronie projektu zespołu: www.wspieram.to/quovadis