Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu. Pech chciał, że w Szczecinie odbywa się właśnie Międzynarodowy Kongres Morski i w planie znalazły się uroczystości złożenia kwiatów przed pomnikiem przez goszczących w mieście wojewodów. Jak się okazało, uszkodzenia nie były poważne i udało się szybko je naprawić.

 

Jak mówią świadkowie zdarzenia oraz przedstawiciele NSZZ Solidarność, pomnik Lecha Kaczyńskiego nie został uszkodzony celowo.

– Obok trwa budowa. Panowie mają zwyczaj parkowania przed budynkiem, jeden kierowca zaparkował tak, że podczas wyjeżdżania uderzył w granitowy kamień stanowiący kompozycję pomnika – tłumaczy Katarzyna Stróżyk, rzeczniczka NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego. – Pan, który uderzył pomnik jest budowlańcem i już naprawił całość. Sprawdzane jeszcze będzie, czy działa lampa, która jest zmontowana w podłożu. Sprawa została bardzo szybko rozwiązana – dodaje.

– Kolizja wynikała z nieostrożności podczas wykonywania manewru cofania. Działanie celowe zostało wykluczone – zaznacza Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecnie.

Jak się dowiedział portal wSzczecinie.pl, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.