Miało być porozumienie, a jest kolejna odsłona ostrej walki. Spółka Polsteam Żegluga Szczecińska odpowiedziała na nasz dzisiejszy artykuł, w którym opisaliśmy, że Zastępca Prezydenta Szczecina Krzysztof Soska apeluje o spotkanie i porozumienie w sprawie imprez plenerowych, które mają odbywać się na Wałach Chrobrego. Z oświadczenia wynika, że rozmów nie będzie, póki miasto nie wniesie o wykreślenie zapisu w księgach wieczystych spółki dotyczącego zakazu działalności komercyjnej przez spółkę.

"Rozmowy nie mają racji bytu", czyli miało być porozumienie, a jest jeszcze bardziej gorąco

"Oświadczamy, iż dopóki miasto nie wykona wyroku sądowego i nie wniesie o wykreślenie zapisu w księgach wieczystych spółki Polsteam Żegluga Szczecińska, dotyczącego zakazu działalności komercyjnej prowadzonej przez spółkę, skutkującego pozbawieniem spółki dochodów, wszelkie rozmowy na temat wspomnianych nabrzeży nie mają racji bytu" – czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji przez spółkę Polsteam, podpisanym przez Prezes Żeglugi Polskiej Alicję Węgrzyn.

"Zapis o zakazie działalności komercyjnej, wniesiony przez miasto, spowodował, iż szczecinianie w tym roku na Dni Morza nie mogli oglądać żaglowców przy reprezentacyjnych nabrzeżach Szczecina, a wypowiedzi miasta, nieprawdziwie przedstawiające powody tego faktu, uderzały w wizerunek spółki Polsteam Żegluga Szczecińska, wpływając negatywnie na jej relacje z klientami oraz na wizerunek Grupy PŻM" – czytamy dalej. "Chcielibyśmy jednocześnie wyraźnie podkreślić, że naszą intencją jest i zawsze było udostępnienie nadodrzańskich bulwarów mieszkańcom naszego miasta. Żałujemy, że Urząd Miasta swoimi dotychczasowymi działaniami nie wspierało tych intencji" – dodaje Alicja Węgrzyn.

Wnioski po Dniach Morza 2019

Oświadczenie Spółki Polsteam Żegluga Szczecińska to efekt dzisiejszej publikacji portalu wSzczecinie.pl. W rozmowie z naszym reporterem Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Szczecina zaapelował o porozumienie w sprawie nabrzeży przy Wałach Chrobrego i zaproponował "męskie spotkanie":

– Puste bulwary na Wałach Chrobrego zrobiły bardzo złe wrażenie. Czas na przełom w tej sprawie, stąd też zaprosiłem Pana Pawła Brzezickiego na spotkanie na przyszły tydzień lub w innym, dogodnym dla niego terminie, prosząc byśmy podjęli próbę ustalenia zasad na przyszłość – mówił Krzysztof Soska.

Dni Morza odbyły się w miniony weekend i według statystyk spółki miejskiej Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Do Szczecina przypłynęło ponad 30 jednostek. Większość zacumowała na Łasztowni. W pobliżu Wałów Chrobrego (przy Nabrzeżu Pasażerskim) przystanęło tylko kilka oldtimerów oraz Fryderyk Chopin.