Zaledwie kilka lat temu światową scenę muzyczną podbił artysta kryjący się pod pseudonimem Passenger. Chłopak z gitarą, grający melodyjne utwory z pogranicza country, bluesa i folku. W Polsce takich artystów nie ma zbyt wielu. A może po prostu nie istnieją oni w szeroko rozumianej przestrzeni komercyjnej? Zatem tym bardziej warto wybrać się do Starej Rzeźni, gdzie już 22 lutego wystąpi Henry No Hurry. To solowy „podróżniczo-muzyczny” projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego, którego twórczość przypomina złote czasy amerykańskiego country, kiedy to właśnie gitara akustyczna odgrywała najistotniejszą rolę w tworzeniu niepowtarzalnego klimatu.

Henry No Hurry to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (wokalisty Letters From Silence oraz Henry David’s GUN), o którym sam artysta mówi tak: „Jeden samochód, kilka instrumentów. Bez pośpiechu, bez oczekiwań. Sam ze sobą i swoimi „dziwactwami”. Raz Henry, a raz Harry. Dr Jekyll i Mr Hyde.”

W Starej Rzeźni na Łasztowni Henry No Hurry wystąpi w piątek, 22 lutego. Podczas koncertu zabrzmią melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz interpretacje kompozycji innych artystów.

– To projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne – mówi artysta.

Podczas koncertu Henry No Hurry będzie promował swój najnowszy album.

– Niespieszność słychać w tych utworach. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu, jest pewien rodzaju spokój i melancholia. Są gitarowe dźwięki i brudny, garażowy wokal. Jest trochę indie-folku i alternatywnych dźwięków. Mieszanka, która zaskakuje, ale która sprawia, że przyjemnie się jej słucha. Wspomniane trzy utwory to „The Road”, „No One of Your Name” i „The Axis of the World”. W pierwszym z nich na pierwszy plan wysuwa się wokal. Wyrazisty i charyzmatyczny, który świetnie komponuje się z gitarą – tak płytę opisuje recenzentka portalu All About Music, Marta Mrowiec.

Koncert w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się 22 lutego o godzinie 19.00. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu można nabyć za pośrednictwem strony bilety.fm oraz w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.