Mimo pandemii Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie nie zamierza rezygnować z realizacji inicjatyw, na które czeka wielu członków organizacji. Stad pomysł na połączenie kilku projektów w jedno „superwydarzenie”, które już 10 grudnia br. odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i na żywo będzie transmitowane w internecie. – Rok 2020 to bardzo pracowity czas. Mamy takie wrażenie, że w ferworze aktywnego działania i często walki o przetrwanie, brakuje nam czasu na oddech i relaks. Nasze wydarzenie będzie więc internetowym networkingiem, ale i inicjatywą charytatywną, bo będziemy zbierać pieniądze dla 19-letniego Maćka. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach będzie nam dane zobaczyć się na żywo, tymczasem zapraszamy na spotkanie internetowe – zachęca Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.


Coroczne izbowe spotkanie tym razem w sieci. Nie rezygnujemy jednak z dobrych tradycji!

„Izba dla Biznesu – kulturalnie, kreatywnie, charytatywnie” to hybryda wielu wydarzeń, które w standardowych czasach organizowane były przez Północną Izbę Gospodarczą na przestrzeni kilku miesięcy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w gospodarce diametralnie zmieniły się priorytety, a nasza instytucja zajęła się głównie doradzaniem przedsiębiorcom, szkoleniami oraz zagadnieniami związanymi z walką z gospodarczymi skutkami epidemii. Nie możemy jednak zapominać, że Północna Izba Gospodarcza to także instytucja integrująca przedsiębiorców i animująca lokalne życie gospodarcze.

– Wiem, że nasi przedsiębiorcy co roku bardzo czekali na „Wigilię Izbową”, czyli okazję do spotkania, wymiany życzeń i po prostu szczerej rozmowy o tym, jaki był mijający rok. Mam nadzieję, że już niebawem będzie okazja, żeby znowu się spotkać, bo brakuje nam kontaktu z innymi i jestem przekonana, że jesteśmy bardzo złaknieni swojej obecności. Nasze wydarzenie „Izba dla Biznesu” będzie zgrabnym połączeniem wydarzenia kulturalnego, integracji przedsiębiorców wokół wspólnej idei, ale i inicjatywy charytatywnej, bo Północna Izba Gospodarcza nigdy nie uciekała od pomagania innym – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – W tym roku pomagamy 19-letniemu Maćkowi. Od kilku tygodni na Facebooku Izby prowadzimy aukcję charytatywną, na którą fanty przekazują nasi przedsiębiorcy. Do wylicytowania były dzieła sztuki, ale i na przykład możliwość weekendowego korzystania z luksusowego modelu Mercedesa. Maciej ma 19-lat, całe życie przed sobą, mnóstwo planów. Tragiczny wypadek sprawił jednak, że chłopak stracił nogę. Chcemy dać mu szansę na możliwie normalne funkcjonowanie, wierzę, że izbowi przedsiębiorcy pomogą – dodaje Mojsiuk.

Szczegóły zbiórki dla Maćka dostępne są tutaj: https://zrzutka.pl/emnu9p

Wybierzemy odpowiedzialnych społecznie pracodawców

Podczas grudniowego wydarzenia podsumowane zostaną również gospodarcze pomysły Północnej Izby Gospodarczej z ostatnich miesięcy.

– Kolejna edycja konkursu „Przedsiębiorca i Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” będzie inna niż wszystkie. Chcemy wyróżnić firmy, które zarówno wiosną, jak i jesienią aktywnie włączyły się w pomaganie szpitalom, placówkom medycznym i osobom dotkniętym pandemią koronawirusa – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Byliśmy i jesteśmy świadkami wielkiego zrywu solidarności przedsiębiorców, wielu zdecydowało się na przekazywanie darów oraz środków na rzecz szpitali, a wiemy, że wiele firm z powodu kryzysu gospodarczego znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Taka solidarność i odpowiedzialność społeczna jest przez nas dostrzegana i bardzo doceniana. Podczas „Izby dla Biznesu” wyróżnimy kilkanaście firm, które swoim działaniem pokazały, że rola przedsiębiorcy to także obecność w życiu społecznym w trudnym dla wszystkich czasie – zapowiada.

„Izba dla Biznesu” to także kultura – gwiazdą wieczoru będzie zespół Jackpot. Transmisja na żywo z wydarzenia będzie prowadzona w mediach społecznościowych Północnej Izby Gospodarczej oraz portalu wSzczecinie.pl. Zapraszamy już 10 grudnia o godzinie 19:00!

Działanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.