Przed nami przedostatnia w tym roku środa z charytatywną Galerią Szpargałek. „Najpopularniejsza w Polsce kopalnia skarbów” zaprasza jutro w godz. 11:00-18:00.

– Ekipa Szpargałka obecnie dwoi się i troi, by na półkach oraz w magazynie z większymi przedmiotami, znalazło się jak najwięcej "nowych" rzeczy. Każda z nich, przed wstawieniem do galerii, jest zawsze sprawdzana pod kątem sprawności – mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. – Już teraz jest z czego wybierać. Jest mnóstwo „peerelowskich” krzeseł czy foteli, są stoły, rowery, buty narciarskie. W drugim magazynie znajdziemy książki, porcelanę, obrazy oraz mnóstwo zabawek. Przygotowanych jest również kilkadziesiąt opakowań puzzli. Wszystkie kompletne, elementy przeliczone zostały przez pracowników – wylicza.

Galeria Szpargałek mieści się w ekoporcie u zbiegu ul. Harcerzy i Arkońskiej. W środę, 5 grudnia, będzie można ją odwiedzać w godz. 11:00-18:00. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu (1 punkt = 1 zł). Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego albo komputera znajdującego się w ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt. „Skarby” ze Szpargałka „wyceniane” są na maksymalnie 25 punktów. Lista organizacji charytatywnych, na konta których można wpłacać pieniądze dostępna jest tutaj

– Przez 18 edycji, dzięki Galerii Szpargałek, udało się przekazać potrzebującym organizacjom ponad 59 tys. złotych – informuje Kus.