Jak informują Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Onet.pl w mieszkaniu szczecińskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Mateckiego w październiku miało dojść do przeszukania.

Śledczy zabezpieczyli m.in. komputer i telefon radnego oraz inne nośniki. Jak informuje Onet.pl, funkcjonariusze mieli znaleźć w materiałach radnego "mocne rzeczy".

Postępowanie w sprawie prowadzonych lub współprowadzonych przez radnego Mateckiego profili na Facebooku zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ w Warszawie. Chodzi o wpisy m.in. na stronie "Stop Islamizacji Europy". Śledczy dopatrzyli się w sumie sześciu wpisów łamiących prawo. Jeden z nich przedstawiał kobietę w stroju muzułmańskim obok worków na śmieci.

Portal Onet.pl informuje, że sprawa została przeniesiona z Prokuratury Praga-Północ do Prokuratury Okręgowej w Warszawie-Pradze. Nie wiadomo, dlaczego doszło do przeniesienia i z czyjej sugestii.

– To tylko jedna z 6 spraw związanych z działalnością Dariusza Mateckiego, w których złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przez niego przestępstwa – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Kilka godzin po publikacji artykułu w mediach ogólnopolskich, Dariusz Matecki na swoim Twitterze odniósł się do sprawy policyjnego przeszukania i stawianych mu zarzutów.

– Onet spóźnił się ze swoim newsem. Policja była u mnie dwa miesiące temu i jak widać u mnie wszystko dobrze. Powodem wizyty policji u mnie w domu były fałszywe oskarżenia i fałszywe zawiadomienie Rafała Gawła, człowieka skazanego na dwa lata więzienia, który uciekł do Norwegii. Policja przedstawiła mi kilka memów, w większości nie mojego autorstwa. Zdjęcie, które było mojego autorstwa przedstawiało maskotkę z Ikei leżącą na Koranie, była to ilustracja do wideo o apostazji w islamie – tłumaczy radny klubu PiS w szczecińskiej Radzie Miasta. – To jest zwykły fejk news. Kto znalazł jakieś mocne rzeczy? Co znaleziono? Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych odpowie za swoje kłamstwa, pomówienia i składanie fałszywych oskarżeń – dodaje Dariusz Matecki.

Dariusz Matecki jest od 2018 roku radnym Szczecina, startował w wyborach parlamentarnych, zdobywając ponad 7 tysięcy głosów. Wcześniej Matecki związany był z Ministerstwem Sprawiedliwości i uchodzi za bliskiego współpracownika ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W czasie kampanii jego kandydaturę poparli m.in. Beata Kempa i Patryk Jaki.