Do oburzającego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór na terenie myjni samochodowej w okolicach ul. Bandurskiego i Komuny Paryskiej w Szczecinie. Kobieta myła tam swoje psa karcherem. Z relacji świadków wynika, że zwierzę wyło z bólu, a kobieta była arogancka i mimo zwrócenia jej uwagi, nie przestała myć zwierzęcia. Portal wSzczecinie.pl dotarł do Pani Hanny, matki świadka zdarzenia i autora filmu, który obiegł całą Polskę i oburzył internautów. Komenda Miejska Policji w Szczecinie potwierdza, że właścicielka psa trafiła wczoraj na komisariat.

„Ten pies niesamowicie wył”

Film dokumentujący zdarzenie został umieszczony na jednej ze szczecińskich grup facebookowych.

Bezpośrednim świadkiem zdarzenia i osobą, która nagrała film był 17-letni syn Pani Hanny.

– Syn zadzwonił najpierw na 112, tam Pani powiedziała, że nie może nic zrobić i podała mu numer na Komisariat Szczecin Śródmieście, tam za to poinformowano, że jest to rewir Komisariatu Szczecin Nad Odrą i to tam sprawa powinna być zgłoszona. W międzyczasie kobieta się oddaliła, ona nawet nie uciekła, po prostu się oddaliła. Nie było więc interwencji na miejscu, bo nie było już do kogo przyjechać – wyjaśnia w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl Pani Hanna. – Syn o wszystkim mi opowiedział. To nieprawda, że nie zwrócił jej uwagi. Zwrócił, a ona powiedziała, że jak mu się coś nie podoba, to niech zgłosi na policję. Ten pies niesamowicie wył i to nie było wycie psa, który nie lubi być myty, a wycie psa, który cierpi. Wczoraj po południu, po mojej pracy, pojechaliśmy na komisariat i wszystko powiedzieliśmy. Zgłosili się do nas także sąsiedzi tej kobiety, którzy powiedzieli, że jej zachowanie wobec psa nie jest dobre – dodaje Pani Hanna.

Policja przesłuchała świadków i właścicielkę psa

Komenda Miejska Policji w Szczecinie przyznaje, że zgłoszenie wpłynęło w piątek po południu i funkcjonariusze od razu wzięli się do pracy. Udało ustalić się kobietę z nagrania i szybko ją przesłuchać.

– Wczoraj wpłynęło zgłoszenie na Komisariat Szczecin Nad Odrą. Dotarliśmy do osoby widocznej na filmie. Prowadzone jest postępowanie i ze względu na dobro nie udzielamy więcej informacji – wyjaśnia Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Policja zapewnia, że wszyscy świadkowie zostaną przesłuchani, a następnie prowadzone będą kolejne czynności. Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że pies został przebadany przez weterynarza i nie stwierdzono żadnych zmian chorobowych. Nie zmienia to faktu, że taka sytuacja, to dla zwierzęcia wielki stres. Sprawą mają zająć się także organizacje chroniące praw zwierząt.