Kolejnych 500 sadzonek magnolii trafi do szczecinian. Drzewka będą rozdawane w najbliższą niedzielę podczas rodzinnego festynu na Arkonce.

Magnoliowa impreza rozpocznie się w niedzielę (21 maja) o godz. 10:00. Na terenie kąpieliska na odwiedzających będą czekały konkursy, zabawy i poczęstunek. Na miejscu pojawią się również policjanci i ratownicy WOPR.

Rozdawanie sadzonek magnolii rozpocznie się w samo południe. Drzewko będzie można otrzymać w zamian za wypełnioną kartę wiedzy. Otrzymamy ją po przybyciu na teren kąpieliska i naszym zadaniem będzie zebranie wymaganej liczby pieczątek. Dostaniemy je przy stoiskach organizacji ekologicznych, udzielając prawidłowych odpowiedzi na proste pytania.

Niedzielny festyn na Arkonce będzie podsumowaniem piątej już edycji akcji „Szczecińskie Magnolie”. W ramach tegorocznej odsłony w Szczecinie posadzono 11 ponadczterometrowych drzewek. Pięć magnolii pojawiło się przy ulicy Odrowąża, kolejne sześć przedszkolaki posadziły na zieleńcu przy ulicy Krakowskiej.

Do tej pory w ramach akcji „Szczecińskie Magnolie” szczecinianie otrzymali w prezencie aż 2 tysiące kilkudziesięciocentymetrowych drzewek, a w charakterystycznych punktach miasta przybyło ponad 100 kwitnących już roślin.