Przez dwa tygodnie płynęli kajakami przez Odrę i zbierali pieniądze na leczenie 12-letniego Sławka. W sobotę (30 czerwca) zacumują przy Wyspie Grodzkiej, gdzie odbędzie się finał akcji.

W słońcu, deszczu i wietrze, przekraczając własne słabości, grupa śmiałków z West Side Polska przez prawie dwa tygodnie płynęła kajakami w dół rzeki Odry. Wystartowali w połowie czerwca z granicy polsko – czeskiej i dziś po południu zakończą zmagania u stóp Wałów Chrobrego. Wszystko w szlachetnym celu – pomocy 12-letniemu Sławkowi i zbiórce pieniędzy na innowacyjny zabieg oraz rehabilitację chłopca.

Sławek mieszka w Morzyczynie niedaleko Stargardu, od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Tylko poświęcenie i ciężka praca rodziców sprawiły, że Sławek jest aktywnym dzieckiem mimo swojej niepełnosprawności. Dowodem tego jest jego start w wyścigu kolarskim dookoła Jeziora Miedwie. Jednak największym marzeniem Sławka jest samodzielność i to, aby w końcu stanąć na nogi i zacząć chodzić .

– Dziś jest na to olbrzymia szansa w postaci zabiegu i rehabilitacji. Problemem są jednak pieniądze. Koszt takiego zabiegu to 11 800 zł plus przynajmniej 2 turnusy rehabilitacyjne, czyli razem około 20 tys. złotych – mówią organizatorzy spływu.

I właśnie ta kwota stała się bodźcem do zorganizowania całej wyprawy. Dzięki zebranym pieniądzom Sławek będzie mógł stanąć na nogi i samodzielnie chodzić.

W sobotę (30 czerwca) na Wyspie Grodzkiej odbędzie się finał spływu oraz festyn dla nastolatka. Impreza startuje o godz. 11:00. Kajaki powinny spłynąć na marinę około godz. 12:00. Wtedy też będzie okazja porozmawiania z uczestnikami spływu. Finał akcji potrawa do godz. 16:00. W programie przewidziane są m.in. pokazowy trening rycerzy, pokaz ognia oraz zajęcia z zumby.

Przez cały czas można wpłacać pieniądze na leczenie Sławka. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/uyx2pj

„West Slide Polska” to grupa przyjaciół, która chętnie angażuje się w pomoc innym i organizowanie różnych dobroczynnych akacji. Ostatnią ich akcją była pomoc dla Emila Kazanowskiego z Goleniowa chorego na rdzeniaka.

Finał akcji Spływ Odrą dla Sławka:

11:00 rozpoczęcie finału

11:15 Rycerze z Rota Piesza von Massow: kilka słów od rycerzy, trening pokazowy

12:00 Przywitanie kajakarzy (ta godzina może być ruchoma)

12:15/12:30 klika słów od uczestników spływu o całej wyprawie

12:45 podziękowanie dla Ekipy West Side Polska, kilka słów od Pana Jarosława Wojciechowskiego (tata Sławka)

13:00 pokaz ognia grupy Fire Arrow

14:00 FitStation Zumba

15:00 Zumbą zakończymy cały finał

W przerwach między pokazami organizatorzy będą opowiadać o całej akcji, licytacjach i o poprzedniej akcji.