Słońce, morze i piasek to już za mało, by zadowolić turystów. Trzeba umieć zaproponować przygody i różne aktywności. Kreatywność, innowacyjne rozwiązania i pomysły stają się kluczem do rozwoju branży turystycznej.

Turystyka kreatywna to nowy trend, którego coraz częściej oczekują turyści – oprócz samego wypoczynku chcą skorzystać z rozrywki czy edukacji. Te potrzeby mogą zaspokoić przemysły kreatywne. Piąta edycja Międzynarodowego Kongresu Kreatywnego Design Plus będzie poświęcona temu, jak je wykorzystać i powiązać z turystyką. Organizatorami Międzynarodowego Kongresu Kreatywnego Design Plus są Urząd Marszałkowski i Stowarzyszenie Media Dizajn.

– Już od kilku lat widzimy, że turyści są nastawieni na wypoczynek aktywny. Takie warunki też tworzymy jako samorząd, budując chociażby zachodniopomorski szlak żeglarski czy sieć tras rowerowych. Komfort wypoczynku jest wciąż ważny, ale coraz większą rolę odgrywają wrażenia. Zachęcam do udziału w Kongresie Kreatywnym Design Plus, gdyż jest to miejsce gdzie można znaleźć zarówno dobre inspiracje, jak i ciekawe pomysły – zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Kongres odbędzie się w dniach 15–16 października 2020 roku. Pierwszy dzień poświęcony będzie szeregowi wystąpień z zakresu zarządzania doświadczeniami gości, współczesnych wyzwań i trendów w turystyce, organizowania podróży tematycznych czy wykorzystania przemysłu filmowego. Prelegentami i prelegentkami Design Plus będą m.in.: projektant Achim Hack z Uniwersytetu w Wismarze, blogerka Hanna Bielerzewska z naatlantyde.pl, Małgorzata i Kamil Kowalewicz - twórcy bloga RobiMy Podróże, podróżnik Marek Kramarczyk, Olivier Ponti - lider zespołu ForwardKeys Insights, Rafał Bajena z FilmServices, dr Piotr Gutowski - adiunkt na Wydziale Finansów, Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, doktor nauk ekonomicznych Marta Sidorkiewicz, Anna i Marcin Nowakowie - twórcy bloga Wędrowne Motyle, Hanna Burno, prof. SGTIR dr hab. Teresa Skalska, Violetta Hamerska  - ekspert Guest Experience 4.0., Meike Zeigler z Creatuals, dr Marcin Chłodnicki - wykładowca Collegium Da Vinci i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Marta Wylegała - projekt Johanna oraz dr Magdalena Małachowska z Akademii Sztuki w Szczecinie.

Drugi dzień przyniesie ze sobą warsztaty – zajęcia obejmą tematykę tkanin strukturalnych, tworzenia mapy interesariuszy czy naturalnych kosmetyków. Warsztaty odbędą się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury INKU oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wydarzeniu towarzyszy interaktywna wystawa „Baltic Home”, prezentująca meble i wzornictwo znad basenu Morza Bałtyckiego.

Udział w kongresie jest całkowicie bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy zapisać się na stronie: http://designplus.net.pl/.