To jedyny taki reportaż o lodzie i zmianie klimatu. Nawet najbardziej zaciekli entuzjaści przyrody znajdą w nim odpowiedzi na swoje pytania.

 

Lodowce skrywają prastare bakterie i wirusy z czasów, gdy po naszej planecie chodziły mamuty. Są nawet na Marsie. Kryją w sobie wiele niespodzianek i to od nich zależy nie tylko przyszłość Ziemi, ale również nasza codzienność.

„Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu” to książkowa świeżynka. Dziś ma swoją premierę, a już jutro odbędzie się pierwsze spotkanie promocyjne. 14 stycznia o godzinie 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza serdecznie do obejrzenia rozmowy z Jakubem Małeckim i Julitą Mańczak – autorami książki. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Karaś i będzie ono transmitowane na Facebooku biblioteki: https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaWSzczecinie.

Glacjolog – dr Jakub Małecki – bada lodowce, ich kondycję i procesy, jakie w nich zachodzą na skutek zmian klimatycznych. Swoją pracę naukową prowadzi głównie na Spitsbergenie – wyspie leżącej między Norwegią a biegunem północnym.

Julita Mańczak jest współzałożycielką i redaktor naczelną magazynu „TUU”, w którym publikowane są artykuły poświęcone inspirującym ludziom i zachwycającym miejscom.

Natomiast dr Aleksandra Kardaś jest redaktorką serwisu naukaoklimacie.pl, autorką popularnonaukowej „Książki o wodzie” oraz współautorką podręcznika „Nauka o klimacie”. Od wielu lat dzieli się wiedzą na temat klimatu.