W ogrodzie przy św. Ducha 11, który w ubiegłym roku powstał w miejscu zapuszczonego skweru, startuje nowy sezon. Z tej okazji zaplanowano tam wspólny występ znanego rapera z orkiestrą dętą. Wstęp jest bezpłatny!

Działalność Sąsiedzkiego Ogrodu Kultury zostanie ponownie zainaugurowana w najbliższą sobotę, 22 kwietnia. Przy św. Ducha 11 raper L.U.C. wystąpi wraz z orkiestrą REBEL BABEL (Kaszubską Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo).

„REBEL BABEL to inicjatywa, która łączy tradycyjne instrumenty dęte z rapem, funkiem i muzyką filmową. To także próba stworzenia największego Big Bandu Europy w celu przywrócenia dawnego blasku ochotniczym orkiestrom i nadania im współczesnego popkulturowego oblicza. Działania muzyków inspiruje kompozytor i kreator muzycznych performance’ów Jan Feat” - informują organizatorzy.

Widowisko rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny.Ogród będzie tętnił życiem

Twórcy szczecińskiego SOK-u zaznaczają, że zielona przestrzeń przy św. Ducha powstała, by integrować mieszkańców miasta i służyć im jako miejsce spotkań, koncertów i dyskusji. Jak zapowiadają, na nadchodzący sezon również zaplanowali wiele otwartych dla szczecinian działań, a ogród znowu będzie tętnił życiem.

Kolejny projekt ze Szczecina walczy o granty

Sąsiedzki Ogród Kultury ze Szczecina to jeden z 25 laureatów I edycji ogólnopolskiego programu grantowego LECHSTARTER, organizowanego przez Lecha Premium. Obecnie trwa druga odsłona programu, w której o mikrogrant w wysokości 50 tys. złotych walczy „Filmowy Szczecin pod Chmurką”. W ramach projektu w różnych miejscach Szczecina, m.in. przy Jeziorku Słonecznym, Stawie Brodowskim, parku Chopina czy na miejskiej plaży, miałyby się odbywać plenerowe projekcje filmów. Na szczecińską propozycję można głosować codziennie aż do 8 maja przez stronę www.lechstarter.pl.