To bardzo polityczny poniedziałek w Szczecinie. O rozpoczęciu zbierania podpisów pod kandydaturami na prezydenta mówili przedstawiciele Nowej Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Z kolei politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali spotkanie z dziennikarzami, podczas którego informowali o inwestycjach infrastrukturalnych.

Platforma chce nakręcać "spiralę pozytywnych emocji"

Koalicja Obywatelska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta RP. Partia zamierza powołać sztab lokalny, a jej politycy zachęcają do zaangażowania się w kampanię.

– To są bardzo ważne wybory, bo one zdecydują, czy Polska będzie politycznie bezpieczna. To kwestia kontroli władz. PiS w ostatnich latach tworzy państwo, w którym dąży do monowładzy i przejęcia kontroli nad każdym aspektem naszego życia. Tylko bezpiecznik w postaci prezydenta, który nie podpisuje wszystkiego jak leci, który nie jest na usługach Prawa i Sprawiedliwości, może to zmienić. Stąd wiara oraz mobilizacja wokół kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – mówił podczas spotkania z dziennikarzami szef szczecińskiej Platformy Obywatelskiej Olgierd Geblewicz.

Wieczorek: "Robert Biedroń przywróci wolność i równość"

Swoją konferencję prasową w poniedziałek zorganizowała także Nowa Lewica. Przedstawiono wolontariuszy oraz koordynatorów sztabu Roberta Biedronia w całym województwie.

– Wieje wiatr dzisiaj, ale my wierzymy, że wiosną zawieje również wiatr, który rozgoni ciemne zasłony. Dzisiaj zaczynamy kampanię i zbieramy podpisy pod kandydaturą Roberta Biedronia. Chcemy zebrać pół miliona podpisów w całej Polsce – mówił Dawid Krystek, polityk Nowej Lewicy.

– To jedyny kandydat, który ma jasne i zdefiniowane poglądy. Przywrócimy godność, równość i prawa kobiet. To priorytety dla zjednoczonej Lewicy. Kandydaturę Roberta Biedronia będą wspierać organizacje, które będą funkcjonować w kampanii wyborczej – dodał poseł Dariusz Wieczorek.

PiS mówił o obwodnicach

Konferencję prasową w poniedziałek zorganizowało również Prawo i Sprawiedliwość. Politycy mniej mówili o bieżącej kampanii prezydenckiej, a więcej na temat ogłoszonych przez rząd programów inwestycyjnych. W ramach programu "100 obwodnic dla Polski" w naszym województwie ma powstać 9 obwodnic.

– Nie kierujemy się partyjnymi preferencjami, nie jest dla nas istotne, jaka opcja rządzi w danej miejscowości czy powiecie. Po prostu budujemy, bo najważniejszy dla nas jest zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo, ekologia i komfort życia mieszkańców – mówiła Małgorzata Jacyna-Witt.