Kiedyś Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Dana", a dziś nowoczesny budynek Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Dzisiaj symbolicznym rozpięciem materiałów powieszonych na ścianach odbyło się ceremonialne otwarcie nowego budynku ZUT.

Na samym początku w tym budynku produkowano czcionki drukarskie, a potem działały Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Dana". W 2006 roku przeszedł na własność Politechniki Szczecińskiej, teraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwsze plany modernizacji budynku przy ul. Jagiellońskiej 20-21 powstały już w 2007 roku.
 
W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Rektor ZUT a także przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i regionalnych jednostek naukowych.
 
- To dzisiaj rzeczywiście wspaniały dzień. Można powiedzieć pierwszy dzień przywracania tego budynku, tego miejsca gospodarce. Pomimo tego, że ten budynek wygląda dzisiaj znacząco odmiennie od tego, jak wyglądał, kiedy powstawał, to myśl jest wciąż ta sama. Kiedyś służył ówczesnej gospodarce najlepiej jak mógł. Dziś natomiast ma służyć współczesnej gospodarce. Mam nadzieję na takim poziomie, na jakim będzie tylko potrafił.- mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
 
W nowo otwartym obiekcie mieszczą się instytucje, których głównym zadaniem jest rozwijanie współpracy nauki i biznesu w zakresie transferu technologii, ochrony praw własności, promocji wyników badań naukowych oraz rozwoju młodych firm.  Ponadto w budynku znajdują się sale konferencyjne i szkoleniowe. Natomiast około 1000 m2 jest w pełni wyposażone i przeznaczone dla młodych, innowacyjnych firm. Podlegać będą one pod proces inkubacji.
 
Inkubator to miejsce, gdzie powstają pomysły. Nie tylko jednak powstają, ale też rozwijają się pod okiem doradców i trenerów. Przyszłym i początkującym przedsiębiorcom pomagają tworzyć dogodne warunki do prowadzenia własnej firmy.
Projekt dofinansowano z Unii Europejskiej na łączną wartość– ok. 23 mln. zł. 
 
- To wydarzenie jest budujące i warto pogratulować tempa pracy, tego przygotowania. Realizacja projektu pokazuje, że on będzie miał dalszy ciąg przez najbliższe lata. Ten pozytywny i ten gospodarczy, budujący kapitał Szczecina, jako miejsca w którym dzieją się ważne rzeczy, gdzie kształcimy dobrych studentów. Wierzę, że wspólnymi siłami osiągniemy to, co jest dla nas ważne, a więc tworzenie nowoczesnych miejsc pracy, które będą przynosiły podatki, a zatem wszystkim nam poprawę jakości życia.- podkreślił Prezydent Szczecina Piotr Krzystek