Śpiewają członkowie Party Projekt Squad w piosence „Po co Ci to”, która powstała dzięki Piotrowi Banachowi z Indios Bravos. Krzysztof Kuźnicki wyreżyserował teledysk, który możecie obejrzeć poniżej.

Tańcz bez wspomagaczy

Party Projekt Squad - kampania przeciwko korzystaniu z narkotyków na imprezach w klubach jest prowadzona w ramach Party projektu „Alternative dance” Szczecin. Jej celem jest informowanie młodych ludzi o tym, że chemiczne wspomagacze zabijają osobowość, a do dobrej zabawy wystarczy muzyka. Program powstał dzięki Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Szczecinie oraz wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Szczecina i Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. 

 

Na pomysł Party Projekt Squad wpadli szczecińscy partyworkerzy czyli terapeuci środowiskowi, którzy działają bezpośrednio wśród młodych bywalców klubów w Szczecinie i okolicach.  

 

Ideą kampanii jest dotarcie do jak najszerszego grona młodych ludzi przez - po pierwsze - prezentowanie klipu w mediach i podczas imprez w klubach, a także - po drugie - przez różne style muzyczne.

 

Wsparcie Piotra Banacha

Swój plan przedstawili założycielowi grupy Hey i Indios Bravos. Piotr Banach przyklasnął idei i tak powstał utwór „Po co Ci to?”, który znalazł się na płycie pod tą samą nazwą.  

 

Piosenkę wykonuje Malwina Degórska z zespołu Throll i szczecińscy partyworkerzy (Grzegorz Migdał, Karolina Jańczak, Joanna Malitowska, Jerzy Pachlowski-Poryecki, Seweryn Szymczyk, Milena Zahorska, Anna Zając-Sibera).  Za muazyczną oprawę odpowiedzialni są:  Lech Grochala (perkusja), Ryszard Łabul (gitara basowa), Marcin Łuczyński (instrumenty klawiszowe), Piotr Banach (gitara), Krzysztof Sak (gitara).

 

Na płycie znajdują się także utwory Curcumy, grupy Banda i Nikt, a  także klubowy remix „Po co Ci to?” autorstwa Neuroshocked (można go posłuchać tu: http://www.monarszczecin.strefa.pl/).

 

Teledysk do „Po co Ci to?”

Teledysk do piosenki został zrealizowany przy współpracy ze stowarzyszeniem OPERAHAUS. Jego reżyserem jest Krzysztof Kuźnicki. Wystąpili w nim właśnie m.in. partyworkerzy z programu PARTY PROJEKT.

 

Klip rozpoczyna się słowami:  „Bądź świadomy! Każde zażycie narkotyków wiąże się z niebezpieczeństwem. Po co Ci to...”. Potem pojawiają się dwa kontrastujące ze sobą wątki dwóch bawiących się grup.

 

Jedną z nich są weseli, kolorowi, tańczący balangowicze, na wrotkach, ze słuchawkami, a drugą zblazowane towarzystwo, które jest tak znudzone, że stosuje jedyną znaną sobie metodę pobudzania.

 

Wiele informacji na temat Party Projekt Squad, zdjęcia z planu teledysku i ze studnia nagraniowego można znaleźć na stronie: http://www.monarszczecin.strefa.pl/.