Port lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył w 2017 r. o 23,8% pasażerów więcej niż rok wcześniej. Według najnowszego raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego, takim wzrostem procentowym nie może się pochwalić żadne inne lotnisko w Polsce obsługujące rocznie ponad 200 tys. podróżnych.

Z podszczecińskiego lotniska w 2017 r. skorzystało 578 520 pasażerów. To o ponad 100 tysięcy więcej niż rok wcześniej (467 437 podróżnych). Wzrost o 23,8% jest większy niż w Warszawie (22,9%) czy Krakowie (17,2%). Wyższymi wartościami procentowymi mogą pochwalić się tylko porty lotnicze w Olsztynie i Zielonej Górze, ale tam obsługiwanych jest dużo mniej pasażerów.

Jeżeli chodzi o ogólną liczbę podróżnych, Szczecin plasuje się na 9. miejscu. Straty do największych lotnisk są pod tym względem duże. Liderem jest oczywiście port lotniczy Chopina w Warszawie (ponad 15 mln pasażerów). Wśród lotnisk regionalnych największy ruch był w 2017 r. na lotnisku Kraków-Balice (5,8 mln podróżnych).

Lotnisko w Goleniowie prognozuje, że w 2018 r. z ich usług skorzysta ponad 600 tys. osób. W rozwoju pomóc mają nowe połączenia. Od maja będzie można latać do Sztokholmu. Trwają również rozmowy z liniami lotniczymi w sprawie kolejnych nowych kierunków. Swój głos w tej sprawie mogą również zabrać pasażerowie. Na stronie internetowej lotniska można wypełnić ankietę, odpowiadając na pytania dotyczące preferowanych kierunków połączeń lotniczych: http://www.airport.com.pl/lotnisko/press-room/ankieta/.