Na ten moment wiele osób czekało z niecierpliwością od kilku miesięcy... 27 stycznia wznowi działalność Piwnica Kany !

Tak lubiane miejsce spotkań, w którym można często zobaczyć szczecińskich aktorów i muzyków, a także poprawić swą znajomość „obcej mowy” (w ramach tzw. tandemów językowych), zostanie ponownie otwarte w godzinach wieczornych w najbliższy piątek.

Wówczas to okaże się jak bardzo uległ  zmianie  wystój wnętrza. Osoby przyzwyczajone do starego wyglądu zapewne będą  trochę zaskoczone... Jak zapewniają właściciele  będzie teraz trochę więcej miejsca dla stałych  bywalców Kany i neofitów, którzy jeszcze w niej nie gościli...

Inaugurację lokalu uprzyjemni osobom, które się tam pojawią, występ grupy Čači Vorba w sali teatralnej.  Jest to polsko-ukraińska grupa, która umiejętnie łączy elementy zaczerpnięte z muzyki cygańskiej, karpackiej oraz bałkańskiej oraz jazzu,. Co istotne muzycy wykorzystują tradycyjne akustyczne instrumenty, takie jak węgierska bracsa, tureckie kemence, greckie bouzouki czy rumuńska cobza.

Zespół działa od pięciu lat i ma na koncie  płytę „Szczera Mowa”, utrzymaną w stylu, który artyści sami nazwali  joc'n'roll (rum. "joc" - taniec, zabawa). Rolę wokalistki pełni w zespole  Mariya Natanson, która także gra na skrzypcach oraz takich instrumentach jak kabak kamane, kemençe, kaşιk, népi brácsa. Towarzyszą jej Paweł Sójka - akordeon, Piotr Majczyna - gitara, bouzouki, mandola,cobza, Lyubomyr Ishchuk - darabuka, bouzouki, drumla oraz Robert Brzozowski - kontrabas.

Zapowiada się zatem bardzo barwny dźwiękowo, wieczór. Zakup biletu na występ Čači Vorba ( w cenie 15 zł) premiowany jest 50 procentową zniżką na pierwsze piwo w Piwnicy Kany ! Warto dodać, że 4 lutego zostanie w tym miejscu otwarta, pierwsza w tym roku, wystawa fotografii. To prace Marka Ostrowskiego składajace  się na  projekt "Sekwencje miejsc".