Zapowiada się kolejna znakomita okazja do promocji naszego miasta. Już w sobotę, 6 czerwca odbędzie się w Szczecinie, druga edycja turnieju Polskiej Ligi Rugby7 . Województwo zachodniopomorskie, reprezentować będzie Kaskada Szczecin, AZS ZUT, LZS Bezrzecze i Kosmaz Koszalin.

Pasja do rugby?

Impreza rozpocznie o 11 i potrwa do godz. 16, przyjmując postać pikniku. Dorośli ludzie ze swoimi rodzinami będą mogli rozkoszować się pięknem tej gry oraz niepowtarzalnym klimatem, na całym świecie zwanym "kulturą rugby". Jeden z organizatorów turnieju Jacek Jasiński, dodaje, iż kibice rugby nie mogą narzekać na nudę. To co przyciąga, to dynamiczna akcja, zdecydowane wejścia i piknik na trybunach. Na całym świecie mecz czy turniej rugby to wielkie rodzinne święto. Na trybunach zasiadają całe rodziny, nie ma nienawiści pomiędzy kibicami. Jest wspólna pasja, miłość do ukochanego sportu jakim jest rugby*.

Goście z Litwy, Niemiec oraz Mołdawii

Do konfrontacji w turnieju, podobnie jak przed rokiem zostały zaproszone najlepsze polskie drużyny z Poznania, Bydgoszczy, Koszalina, Unisławia oraz Gdyni. Nie zabraknie również, gości z zagranicy. W turnieju wezmą udział Litwini z Jurbarkasu i Siaulai, Niemcy z Brunszwiku oraz UTS Kiszyniów.

Trener i delegaci z Polskiego Związku Rugby

Organizatorem turnieju, jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Kaskada Szczecin Rugby Klub, we współpracy z Urzędem Miasta Szczecina. Swoją obecność na turnieju potwierdził trener reprezentacji Polski Tomasz Putra oraz delegaci z Polskiego Związku Rugby a czele z Krajowym Oficerem Rozwoju Tomaszem Kapustką i Komisarzem Rozgrywek Ligi Ireneuszem Pietrakiem. Choć Kaskada Szczecin Rugby Klub, ubiega się również o patronat honorowy Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka. Na osoby zgromadzone na stadionie czeka mnóstwo niespodzianek. Oprócz konkursów z nagrodami, sław polskiego rugby i zastrzyku adrenaliny, dla pierwszych 100 osób organizatorzy przygotowali darmowy posiłek z grilla.

Impreza odbędzie się na boisku MOSRiR przy ul. Tenisowej, a wstęp na nią, jest bezpłatny.

* Materiały z wywiadu przeprowadzonego dla Szczecin Sevens Rugby Cup.