„Kropla krwi z Legionem” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (22 lutego) odbędzie się akcja promująca honorowe krwiodawstwo połączona z licznymi atrakcjami dla całych rodzin. Na miejscu będzie można oddać krew, ale również m.in. skorzystać z darmowych badań, obejrzeć pokazy udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w licznych zabawach i obejrzeć sprzęt służb mundurowych.

Wydarzenie po raz kolejny organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi Legion działający przy 1. Kompanii Regulacji Ruchu w Szczecinie. Piknik odbędzie się w sobotę, 22 lutego, w godz. 10:00 – 15:00 na terenie hotelu Vulcan przy ul. Druckiego-Lubeckiego 6a w Szczecinie.

– Główne cele akcji to możliwość honorowego oddania krwi oraz promowanie idei honorowego krwiodawstwa – zaznacza Artur Grobelko z Klubu HDK, ale do odwiedzenia w sobotę hotelu Vulcan zaprasza nie tylko krwiodawców. Tego dnia świętowana będzie również druga rocznica powstania szczecińskiego oddziału Klubu HDK LEGION i na wszystkich gości będzie czekało sporo atrakcji.

Jedną z nich będzie prezentacja sprzętu i broni z czasów II wojny światowej. Na miejscu będzie można też obejrzeć sprzęt i pojazdy służb mundurowych, m.in. straży pożarnej, policji i służby więziennej. Nie zabraknie także sprzętu wojskowego. Z bliska będzie okazja obejrzeć wóz bojowy BRDM oraz działo przeciwlotnicze. Z kolei wojskowi ratownicy medyczni będą przeprowadzać szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo o godz. 13:00 zaplanowano profesjonalny pokaz pierwszej pomocy.

Sporo darmowych atrakcji będzie czekać na dzieci w sali bankietowej. Przygotowano dla nich m.in.: ulubione dmuchańce, watę cukrową i malowanie buziek.

Ponadto odwiedzający będą mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania – sprawdzić ciśnienie krwi, skład masy ciała czy wykonać spirometrię. Przyjedzie również mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły się przebadać za darmo (pozostałe kobiety zapłacą 70 zł). Na miejscu będzie można też zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS.

Wstęp na rodzinny piknik „Kropla krwi z Legionem” jest bezpłatny. Osoby chcące oddać krew, muszą pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/996792027387658/