O bulwersującej sprawie informuje Onet.pl. Do wypadku z udziałem antyterrorysty miało dojść w nocy z wtorku na środę. Mężczyzna pracujący w policji od 14 lat, miał zjechać z drogi na ul. Wyszyńskiego i uderzyć w barierki. Nikomu nic się nie stało, ale sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.

 

Wieloletni funkcjonariusz pododdziału kontrterrorystycznego w Szczecinie miał poruszać się nieoznakowanym, służbowym pojazdem i jechać właśnie na wezwanie. Podczas jazdy wypadł z drogi w samym centrum miasta i zatrzymał się na barierkach.

– Potwierdzam informację dotyczącą zatrzymania policjanta, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawie toczy się postępowanie administracyjne i przygotowawcze, jednak ze względu na ich wczesny etap nie możemy udzielić szczegółowych informacji – przekazała w odpowiedzi nadkom. Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, cytowana przez portal.

Nie wiadomo jednak, ile promili alkoholu we krwi miał funkcjonariusz. Biuro prasowe KWP przekazało, że rozpoczęły się procedury mające na celu wydalenie policjanta ze służby.