Od czwartku 13 sierpnia na drogach województwa zachodniopomorskiego od rana trwały działania policji. Odbywają się tradycyjnie w ramach kontroli wakacyjnych, i tradycyjnie znalazło się kilkudziesięciu potencjalnych morderców za kółkiem. Aż 40 osób prowadziła w stanie nietrzeźwym.

Wczoraj na drogach województwa zachodniopomorskiego od rana trwały działania policji i innych służb w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2009”. Wzmożone działania policjantów trwają od początku sezonu wakacyjnego, więc teoretycznie nie powinno być żadnego zaskoczenia dla zmotoryzowanych. Jednak bilans wczorajszego dnia jest zatrważający z uwagi na ilość zatrzymanych pijanych kierowców.

Nietrzeźwi, piraci drogowi i poszukiwani przez sąd

Już od 5:00 rano policyjne patrole zatrzymały kierowców jadących na podwójnym gazie. Z godziny na godzinę kontrole przynosiły niepokojące wyniki. Na terenie powiatu wałeckiego zatrzymano aż 12 pijanych kierowców. Wszyscy nie schodzili poniżej 1 promila alkoholu w organizmie. Liczne sprawdzenia przeprowadzane przez mundurowych pozwoliły na zatrzymanie 3 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, którzy dalej sezon letni spędzą za kratami.

W powiecie stargardzkim tylko w przeciągu 2 godzin funkcjonariusze zatrzymali 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie dość że jechali pijani, to jeszcze dwóch z nich złamało sądowy zakaz obowiązujący do 2012r.

Powiat goleniowski nie odbiegał w swych liczbach od innych. Tam zatrzymano 8 kierowców, którzy popełnili przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Wszystkim nieodpowiedzialnym kierowcom bez względu czy jechali samochodem, czy na jednośladach grozi od roku do dwóch lat pozbawienia wolności. Dla tych, którzy dodatkowo łamali zakazy sądowe kodeks karny przewiduje karę 3 lat więzienia. Zatrzymanie prawa jazdy będzie skutkować powtórnymi egzaminami, ale dopiero po upływie zakazu sądowego.