Ideą przewodnią Wagner Sailing Rally jest popularyzacja niezwykłej postaci, jaką był Władysław Wagner. Wydarzenie będzie miało miejsce już w ten weekend na szczecińskiej Łasztowni.

 

To będzie pierwszy zlot Wagnerowski, który odbędzie się w Polsce. Celem Wagner Sailing Rally jest rozpowszechnianie wiedzy na temat Władysława Wagnera, który jako pierwszy Polak opłynął świat pod żaglami z biało-czerwoną banderą, jak również integracja zarówno żeglarzy polonijnych, jak i tych z Polski. Do tej pory zloty polskich żeglarzy organizowane były trzykrotnie na Tortoli (brytyjskie Wyspy Dziewicze).

Naturalnym rozwinięciem tej idei będą zloty organizowane w Polsce, jak i w różnych miejscach na Karaibach. Przyczynią się one do zwiększenia znajomości historii kapitana Władysława Wagnera w Polsce i nawiązanie nowych więzi pomiędzy polskimi żeglarzami na całym świecie. Będzie to też świetna prezentacja polskiego żeglarstwa na Karaibach.

Zlot potrwa od piątku, 11 czerwca, do niedzieli, 13 czerwca. Goście będą cumować w North East Marinie. Swoją obecność zapowiedziało 7 jednostek zagranicznych oraz dwa szczecińskie żaglowce – Fryderyk Chopin oraz Kapitan Borchardt. Na pokładzie Fryderyka Chopina będzie można zobaczyć wystawę o kapitanie Wagnerze i usłyszeć koncerty szantowe, a w sobotę o godz. 15 będzie okazja obejrzeć paradę jednostek, która odbędzie się na wysokości Wałów Chrobrego.