Nie odbędzie się zaplanowany na najbliższy piątek, 13 marca, koncert akustyczny Marka Piekarczyka.

Koncert miał się odbyć 13 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Jego organizator, którym jest Dom Kultury Słowianin, poinformował na swojej stronie, że wydarzenie zostało odwołane.

„Z uwagi na pojawiające się coraz częściej niepokoje związane z koronawirusem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertu. Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich zakupu” – czytamy w oświadczeniu.

To pierwszy koncert w Szczecinie odwołany w związku z epidemią koronawirusa. Szczecińskie instytucje jak na razie nie rezygnują ze swoich planów i zaplanowane wydarzenia odbędą się zgodnie z ich harmonogramem.

„Informujemy, że wszystkie wydarzenia organizowane przez Filharmonię w Szczecinie odbywają się zgodnie z zaplanowanym kalendarzem. Nie przewidujemy zmian w planach koncertowych i jednocześnie zapewniamy, że jesteśmy w stałym kontakcie i postępujemy zgodnie z zaleceniami służb odpowiedzialnych za zdrowie publiczne” – czytamy w wydanym przez Filharmonię oświadczeniu.

Planów nie zmienia również Opera na Zamku, która zaprasza w ten weekend, 14 i 15 marca, na operę „Madama Butterfly” Giacoma Pucciniego w reżyserii Pii Partum, pod dyrygenturą Vladimira Kiradjieva. – Wszystko realizujemy zgodnie z planem. Nic nie odwołujemy i nic nie przestawiamy – mówi Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

Nic nie odwołują również Stara Rzeźnia, Netto Arena czy dom kultury w Przecławiu. – Informujemy, że wszystkie wydarzenia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbywają się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Nie przewidujemy zmian w planach koncertowych i planach pracowni zajęciowych. Jednocześnie zapewniamy, że jesteśmy w stałym kontakcie z władzami gminy Kołbaskowo oraz postępujemy zgodnie z zaleceniami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie publiczne. W uzasadnionym przypadku poinformujemy o ewentualnych zmianach – czytamy w komunikacie GOKSiR w Przecławiu.

Główny Inspektor Sanitarny w niedzielę wydał komunikat, w którym rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. O to samo na dzisiejszej konferencji prasowej apelował premier Mateusz Morawiecki.