Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, sieć ALDI przygotowuje się do ekspansji w Szczecinie. W planach jest otwarcie kilku sklepów w ciągu trzech lat. Obecnie typowane są kolejne lokalizacje, wiadomo bowiem, że pierwszy sklep powstanie w okolicach Starej Cegielni przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie.


Pierwszy ALDI w Szczecinie przed Bożym Narodzeniem. Kolejne w 2022 roku?

Ogólnopolska ekspansja sieci ALDI zakłada, że w ciągu najbliższych lat liczba sklepów w naszym kraju zostanie potrojona. Obecnie jest ich około 170. Według informacji portalu wSzczecinie.pl, sieć planuje również otworzyć swoje sklepy w województwie zachodniopomorskim. To region, gdzie obecnie działa najmniej placówek tej marki. ALDI działa m.in. w Choszcznie, ale Szczecin sieć do tej pory omijała. Niebawem ma się to zmienić, ponieważ oficjalnie potwierdzono już, gdzie w naszym mieście powstaje pierwszy sklep.

– Sieć jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie, a naszym celem jest dotarcie z ofertą do coraz szerszej grupy klientów. Powstający sklep ALDI w Szczecinie przy ulicy Przyjaciół Żołnierza jest pierwszym sklepem naszej sieci w mieście. Obiekt powstaje zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki. Otwarcie sklepu zaplanowane zostało na IV kwartał 2021 roku. O szczegółach z tym związanych będziemy informować w stosownych komunikatach – mówi w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl Dominika Juszczyk, Manager Komunikacji i PR ALDI Polska. – Sieć aktywnie poszukuje gruntów lub nieruchomości na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Mamy wytypowanych kilka potencjalnych lokalizacji, ale na tym etapie przygotowania projektów nie możemy ich ujawnić – dodaje.

Z naszych informacji wynika, że wytypowane lokalizacje, to m.in. tereny w północnych dzielnicach miasta oraz Dąbiu. Sieć póki co tego nie potwierdza.

Jak zmienia się szczecińska mapa handlowa?

Na szczecińskiej mapie handlowej zachodzą dynamiczne zmiany, co wynika przede wszystkim z faktu przejęcia sklepów Tesco przez sieć Netto. Obecnie rebranding przeszły już trzy sklepy – przy ul. Polickiej w Galerii Północ, przy ul. Mickiewicza oraz Duńskiej. W dwóch lokalizacjach doszło do dość nietypowej sytuacji, ponieważ sklepy Netto ze sobą sąsiadują. Nieznana jest jeszcze przyszłość sklepów przy ul. Jodłowej oraz Rydla w Szczecinie. Nie wiadomo także, jakie plany Tesco ma wobec hipermarketu przy ul. Milczańskiej na Pomorzanach. Nasze źródła w szczecińskim magistracie przyznają, że swego czasu terenem byli zainteresowani deweloperzy. Niebawem w Szczecinie otwarty zostanie kolejny Kaufland, tym razem na Gumieńcach. Ekspansji na kolejne miasta w Polsce nie wyklucza również sieć SPAR, która przejęła sklepy sieci Piotr i Paweł. Szczecińskie lokalizacje po tej marce przejęli Netto (Outlet Park), Lewiatan (Galeria Nowy Turzyn) oraz Eko Wyspa (ul. Łukasińskiego).