Przyjście na świat trojaczków zawsze budzi emocje, tym bardziej, jeżeli jest to pierwszy poród trojaczków w czasie pandemii. Takimi trojaczkami są Antek, Lenka i Laura, którzy na początku listopada br. urodziły się w szpitalu klinicznym nr 2 na Pomorzanach.

 

Poród w 32. tygodniu ciąży odbył się przez cesarskie cięcie. 5 listopada na świat najpierw przyszedł najsilniejszy Antek (1640 g), potem Lena (1450 g), a na końcu Laura (1445 g).

– Dzieci urodziły się w dobrym stanie, ale wszystkie trafiły do cieplarki, a dziewczynki wymagały początkowo jeszcze wsparcia oddechowego. Cała trójka nabiera sił i rośnie. Antek je już samodzielnie i dziś wyszedł do domu, ale siostrzyczki – Lenka i Laura – muszą jeszcze przybrać na wadze i samodzielnie przyjmować pokarm – informuje Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy i specjalista ds. promocji SPSK-2 w Szczecinie.

W domu w Dębnie na trojaczki czeka trójka starszego rodzeństwa – dwie siostry i brat.

– Ciąża mnoga już się zdarzyła w rodzinie mamy trojaczków. Pani Bogusia ma starsze siostry bliźniaczki. Mimo to słowa lekarki podczas badań kontrolnych były dla niej zaskoczeniem – dodaje Bartkiewicz.

Przed porodem kobieta była pod opieką Kliniki Położnictwa i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie i przebywała na oddziale patologii ciąży. Po porodzie całą trójkę przekazano pod opiekę zespołu Kliniki Patologii Noworodka SPSK-2.