Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie trafiła już pierwsza partia blisko 400 jednorazowych maseczek ochronnych, uszytych przez krawcowe Opery na Zamku z powierzonych przez tę stację atestowanych materiałów.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego dział na terenie całego województwa zachodniopomorskiego i każdego dnia zużywa bardzo dużo maseczek ochronnych. Są one głównie przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, ale wykorzystują je także – wedle potrzeb – zespoły ratownictwa medycznego udzielające pomocy pacjentom, których zdrowie i życie jest zagrożone. Jednorazowe maseczki przekazane przez Operę na Zamku w Szczecinie jeszcze dziś mają trafić do karetek

– To ogromna pomoc dla pogotowia, ponieważ, jak informuje WSPR, w tym trudnym momencie niełatwo jest o zapewnienie stałej dostawy maseczek i pakietów ochrony indywidualnej przez dotychczasowych dostawców – mówi Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzeczniczka prasowa Opery na Zamku. – Krawcowe Opery pracują nadal, szyjąc kolejne partie dla potrzebujących. Pomagamy, bo chcemy i możemy!

Maseczki i pościel dla szpitali od poniedziałku szyją też krawcowe z Teatru Polskiego w Szczecinie.