Najbliższa niedziela w OFF Marinie zapowiada się nie tylko smacznie, ale przede wszystkim rodzinnie. Szczeciński Bazar Smakoszy rusza z nową inicjatywą i zaprasza rodziców do sprzedawania ubrań i zabawek swoich pociech. „Dziecięce fanty zawsze królowały w drugim obiegu. Zależy nam na tym, aby przenieść to pod dach OFF Mariny” – podkreśla Michał Jakubów.

 

Rodzice doskonale wiedzą, że pociechy szybko nudzą się zabawkami albo za jakiś czas stają się one mało rozwijające. Znają też uczucie, kiedy ma się wrażenie, że dzieci wyrastają z ubrań zanim właściwie doniosą je ze sklepu do domu.

Będzie można sprzedawać, ale również wymieniać i oddawać

W obu przypadkach rodzice mogą sprzedać, oddać lub wymienić dziecięce fanty podczas Bazarku Dziecięcego. To najnowsze wydarzenie organizowane przez Szczeciński Bazar Smakoszy, który swój debiut będzie mieć już w najbliższą niedzielę. Zajmie miejsce w sali na pierwszym piętrze hali. – Chcemy, aby Bazarek Dziecięcy stał się wydarzeniem cyklicznym. To nic innego jak drugi obieg, który jest ekologiczny, ekonomiczny i niezmiernie istotny w obecnych czasach. Od zawsze rodzice się wymieniali bądź kupowali od siebie rzeczy dla dzieci. Nam zależy, aby przenieść to pod dach OFF Mariny i tym samym dać im przestrzeń – podkreśla Michał Jakubów.

Ilość miejsc w Bazarku Dziecięcym jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa jest symboliczny – 20 zł. Suma wpłat zostanie przekazana na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby przy okazji wesprzeć braci mniejszych.

Zgłoszenia przyjmowane są przez media społecznościowe Szczecińskiego Bazaru Smakoszy (Facebook i Instagram) oraz e-mail biuro@szczecinskibazarsmakoszy.pl.

Link do wydarzenia - https://www.facebook.com/events/566267858605765/?ref=newsfeed.

OFF Marina to także miejsce dla rodzin

Warto dodać, że wyjście z inicjatywą do rodziców i ich pociech to nowość w OFF Marinie. Jednocześnie organizatorzy Szczecińskiego Bazaru Smakoszy zdają sobie sprawę, że w swojej ofercie nie mieli do tej pory niczego dedykowanego całym rodzinom. Teraz chcą się otworzyć i pokazać, że to miejsce dla wszystkich.

– Dlatego też niedługo powstanie kącik edukacyjno-zabawowy dla najmłodszych – zapowiada Michał Jakubów. – Mam świadomość, że do tej pory OFF Marina była miejscem, która zdecydowanie za mało oferowała najmłodszym. Dzieci się u nas nudziły, a rodzice przychodzili albo na szybkie zakupy, albo wcale. Dlatego chcemy to zmienić. Chcemy tworzyć silną więź, a wcześniej zapominaliśmy o potrzebach rodziców i ich pociech.

Zbiórka dla jeży

Pamiętajmy, że Bazarek Dziecięcy to nie jedyne, co czeka mieszkańców, którzy w niedzielę odwiedzą OFF Marinę przy ul. Chmielewskiego. Tradycyjnie już w głównej hali wystawią się lokalni rolnicy i przedsiębiorcy wraz ze swoimi naturalnymi i ekologicznymi smakołykami. – Nasi niezastąpieni Agnieszka i Leszek Jäger będą prowadzić zbiórkę na rzecz szczecińskiego pogotowia dla jeży. Potrzebne są szare gazety, mokre chusteczki, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne, karma i mleko – dodaje nasz rozmówca. Na koniec Bazar zaprasza też na smakowite debiuty food trucków na dziedzińcu, ponieważ w tę niedzielę zaparkują tam aż: Plastrami (kanapki pastrami w różnych odmianach), Nuovo - Pizza Napoletana i Fura Pierogów.

Bazarek Dziecięcy i Szczeciński Bazar Smakoszy zapraszają w najbliższą niedzielę (25 bm.) w godz. 10-15 do OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18.