Pierwszy pacjent pojawił się przed punktem organizowanym przez szpital kliniczny nr 2 w hali Netto Arena już ok. 7 rano. Wszystkie osoby zarejestrowane na 25 stycznia stawiły się prawidłowo do punktu szczepień.

 

Pierwszy dzień szczepień w hali Netto Arena przebiega sprawnie, bez zakłóceń. Seniorzy, którzy zgłosili się dziś do punktu wyrażali swe zadowolenie: „Ulga, że to już”, „Superorganizacja – na 5 z plusem”, „Cieszę się, że udało się już zarejestrować i zaszczepić”, mówili.

Pierwsza zaszczepioną pacjentką była 80-letnia pani Salomea. Szczepienie poszło sprawnie i po podaniu zastrzyku czuła się dobrze.

Dziennie punkt szczepień w hali Netto Arena będzie szczepił ok. 480-500 osób. Punkt pracuje 7 dni w tygodniu, w godz. 8-20.

„Ścieżka szczepienia” w hali Netto Arena jest prosta i przejrzysta. Na początku obowiązkowa rejestracja i potwierdzenie zarejestrowania pacjenta w danym terminie, sprawdzenie dokumentów, czas na wypełnienie dokumentów (m.in. kwestionariusza dot. szczepienia, o ile pacjent nie wypełnił go wcześniej). Następnie przychodzi czas na kwalifikację do szczepienia wykonywaną przez lekarza, sprawdzenie kwestionariusza dot. szczepienia, wywiad z pacjentem, zmierzenie temperatury. Następnie podaje się szczepionkę, po której obowiązuje 15-30-minutowy wypoczynek i obserwacja po szczepieniu. W razie słabszego samopoczucia, niepokojących objawów – należy je niezwłocznie zgłosić personelowi punktu szczepień.

Szpital kliniczny nr 2 w Szczecinie otrzymał w miniony piątek pierwszy transport szczepionek w łańcuchu mrożonym. Taka dostawa daje możliwość bardziej elastycznego i optymalnego planowania realizacji szczepień. Placówka, która podaje szczepionki samodzielnie, rozmraża ich tyle, ile faktycznie jest ich potrzebnych i jak to wynikach z harmonogramu szczepień. By móc z tego skorzystać, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie zakupił dwie zamrażarki, w których szczepionki są przechowywane w temperaturze -80°C. Pierwszy otrzymany transport to 5850 szczepionek. Są one rozmrażane nie w temperaturze pokojowej, a w lodówkach, w ok. 5°C, co zajmuje to mniej więcej 3 godziny. Następnie w specjalnych lodówkach transportowych z wkładami chłodzącymi i monitoringiem temperatury są przewożone do punktu szczepień w hali Netto Arena. Nadal obowiązujący jest 120-godzinny limit czasu na podanie preparatu od momentu wyjęcia go z zamrażarki.

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2

AUTOR ZDJĘCIA: SPSK-2