Dbanie o sobie to nie tylko odpowiednio dobrana dieta, czy aktywność fizyczna. To także wsparcie naszego organizmu odpowiednią suplementacją i kosmetykami, które sprawią że będzie ona wyglądała zdrowo i zarazem młodo każdego dnia. Sprawdźmy, jak wykonać codzienną pielęgnację twarzy w kilku prostych krokach.

Usunięcie zanieczyszczeń

Każdego dnia należy dokładnie oczyścić skórę. To klucz do pięknej i zdrowej cery. Idealnie sprawdzi się do tego płyn micelarny, którego zadaniem jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń, które pojawiły się na naszej twarzy podczas całego dnia. To świetne rozwiązanie na kurz i brud. Warto użyć go po uprzednim, wstępnym demakijażu. Wtedy sprawdzi się jeszcze lepiej. Do płynu micelarnego użyj wacika, a następnie za pomocą pianki lub specjalnego żelu umyj skórę. Pamiętaj, aby po procesie usuwania zanieczyszczeń zadbać o odpowiednie odżywienie skóry, aby nie była spięta i nie pojawiały się na niej podrażnienia wywołane działaniem płynów stosowanych do oczyszczania.

Pamiętaj o odżywieniu skóry

Regenerację skóry warto rozpocząć od użycia toniku lub hydrolatu. Zregenerują one skórę, zmniejszą wydzielanie się sebum i co ważne przekażą jej mnóstwo substancji łagodzących. Po rozprowadzeniu toniku na skórze i pozostawieniu go do wchłonięcia przychodzi czas na maseczkę. To ona intensywnie odżywi naszą skórę. Warto ją stosować raz na kilka dni, aby utrzymać efekt intensywnego nawilżenia. Jeżeli danego dnia nie planujesz maseczki, to rozważ nałożenie oleistego serum, które również ma działanie silnie odżywcze.

Koniecznie nawilżaj skórę!

Bez względu na to, czy masz skórę suchą lub tłustą pamiętaj o codziennym nawilżeniu. Dobry poziom nawilżenia to podstawa, aby mieć zdrową i pełną witalności cerę. Szukając odpowiedniego kremu, dopasuj go do rodzaju swojej skóry. Warte uwagi produkty do pielęgnacji znajdziesz na https://skin79-sklep.pl/category/pielegnacja-twarzy. W ciągu dnia warto zastosować lekki krem, a podczas wieczornej pielęgnacji warto wybrać coś nieco cięższego, bardziej odżywczego. Pamiętaj, aby wybrać produkt z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym na dzień. Do procesu nawilżania należy wdrożyć również krem pod oczy. Odżywi i nawilży on niezwykle delikatną skórę wokół oczu.

Krok po kroku do pełni sukcesu

Dbając o swój wygląd należy stosować kilka podstawowych kroków, które prowadzą do pełni sukcesu w procesie pielęgnacji. Skóra potrzebuje intensywnego oczyszczenia z makijażu i codziennych zanieczyszczeń. Wymaga również mocnego odżywienia i złagodzenia. Aby wykończyć idealną pielęgnację twarzy należy także pamiętać o trzech kremach. Odpowiednim produkcie z SPF na dzień oraz o intensywnie działającym kremie na noc i dobranym do niego kremie pod oczy.