Aktorzy Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina zaprezentują bajkę o smokach, będą pokazy akrobacji z ogniem i scena muzyczna. W sobotę 18 czerwca (godz. 21) w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbędzie się „Noc Bajek Ogniem Malowana”.

 

Będzie to już 4. edycja „Nocy bajek”. Cyklicznego wydarzenia bardzo chętnie odwiedzanego przez tysiące rodzin ze Szczecina i okolic. Znakiem rozpoznawczym każdej z edycji są efektowne iluminacje, zamieniające parkowe alejki w baśniową krainę. Tym razem motywem przewodnim będzie ogień.

Starannie wykreowana baśniowa atmosfera

– Ogród utonie w czerwieni, ale oczywiście nie będzie monotematycznie. Jak zawsze przygotowaliśmy bardzo różnorodne atrakcje świetlne i instalacje. Chcemy, by znów cieszyły oko i wzbudzały zachwyt wśród odwiedzających – mówi Marcin Cichocki, organizator wydarzenia.

W starannie wykreowanej baśniowej atmosferze będzie można obejrzeć przedstawienie przygotowane przez aktorów ze szczecińskiej Pleciugi. „Trzy bajki o smoku” to zabawna opowieść o tym, że w życiu warto brać sprawy w swoje ręce i nie bać się nieoczywistych wyborów. Wystawiona zostanie trzykrotnie, by odwiedzający mieli czas spokojnie pospacerować alejkami i zobaczyć, co dzieje się na dwóch innych scenach.

Fireshow i scena muzyczna

Oczywiście w innych miejscach parku też nie zabraknie ognistych motywów. Na drugiej scenie odbędą się pokazy fireshow. Artyści będą tańczyć z płonącymi rekwizytami, zaplanowano m.in. akrobacje z zapalonymi linami.

– Będzie też trzecia scena, na której wystąpi utalentowana wokalistka. Jej repertuar również będzie nawiązywał do ognia – opowiada Marcin Cichocki.

O wyjątkowy klimat pomogą zadbać członkowie Ligi Szczecińskich Superbohaterów. Wszyscy przechodzący w pobliżu Mauzoleum będą mogli wziąć udział w ich diabelskich animacjach. W Ogrodzie nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i pysznego jedzenia,

Można kupić bilet z transportem ze Szczecina

– Zainteresowanie wydarzeniem jest jak zwykle bardzo duże. Pozytywne opinie odwiedzających dodają nam skrzydeł, motywują do naprawiania wszelkich niedociągnięć i szukania nowych rozwiązań, które wzbudzą zainteresowanie i zachwyt wśród widzów – podkreśla Marcin Cichocki.

Bilety na „Noc Bajek Ogniem Malowaną” można kupić również z transportem ze Szczecina. Szczegóły na: https://bilety.fm/pl/scena/7205-noc-bajek-ogniem-malowana-w-przelewicach-ogrod-dendrologiczny-przelewice.html.