Dawny Bałtyk przeistacza się w Baltic Luxury Residence (https://balticluxuryresidence.pl/), czyli luksusowy apartamentowiec z indywidualnie zaprojektowanymi 37 apartamentami oraz strefą SPA & Wellness. Odtworzona zostanie także historyczna restauracja SEEBLICK (z niem. spojrzenie na morze).

 

Bałtyk położony jest w Międzyzdrojach, tuż przy zejściu na plażę, zaledwie 50 metrów od morza. Jest to inwestycja spółki Meritum Investments ze Szczecina, za której obsługę odpowiada spółka Asset Investment, właściciel portalu https://assethome.pl/.

Historia, która powróci jeszcze piękniejsza

Obiekt został wybudowany w 1870 roku jako luksusowy Hotel Seeblick (z niem. spojrzenie na morze). Wizytówka miasta Międzyzdroje, zwana Perłą Bałtyku, jest elementem historycznej zabudowy pensjonatowej promenady nadmorskiej. Tarasy z widokiem na morze i niepowtarzalna architektura, wyróżniająca się stylem i oryginalną formą okrągłej kopuły, sprawiły, że był to najczęściej odwiedzany obiekt w Międzyzdrojach także w czasie wojny. Do roku 1993 budynek działał jako Wojskowy Dom Wypoczynkowy Bałtyk. Teraz zamieni się w rezydencję o najwyższym możliwym standardzie.

– Tworzymy obiekt unikatowy w Europie. Drugiej takiej rezydencji z tak oryginalną architekturą i historią nie ma. Bałtyk będzie znów zachwycał i stanie się wizytówką Międzyzdrojów. Dzięki wsparciu Pana Burmistrza Matusza Bobka współpraca z Urzędem Miasta przy projekcie była bardzo dobra, bez wsparcia miasta realizacja tego projektu byłaby niemożliwa. Nieoceniona była także rola Pani Burmistrz Beaty Kiryluk przy uzgodnieniach zgodności projektu z planem zagospodarowania historycznej promenady nadmorskiej – wskazuje właściciel Arkadiusz Zgorzelski. – Zaprojektowaliśmy wszystko na najwyższym możliwym poziomie, łącznie z iluminacją nocną budynku. Chcę, by każdy przechodząc obok Bałtyku, był zachwycony, choć na chwilę przystanął w SEEBLICK i spojrzał z tarasu na morze tak jak to było 150 lat temu – dodaje.

– Obecnie nad projektem pracują trzy zespoły renomowanych architektów tak, by każdy cal budynku był przemyślany i dopracowany z należytą starannością. Zachowaliśmy wszystkie detale architektoniczne: od tworzonych na zamówienie okien angielskich aż po wystrój i aranżację wnętrz nawiązującą do najbardziej luksusowych rezydencji – mówi Michał Wąsik, CFO Asset Investment. – Obiekt jest remontowany przez WW Building Poland, który zapewnia nam właściwe tempo prac. Zainteresowanie obiektem jest ogromne, już dziś otrzymujemy pytania kiedy nastąpi otwarcie. Zapraszamy klientów już w 2023 r.

– Jestem szczęśliwy, że tak piękny budynek jak Bałtyk zyskuje drugie życie, dzięki czemu będzie mógł na co dzień zachwycać zarówno naszych mieszkańców, jak i odwiedzających nas turystów – podsumowuje Burmistrz Międzyzdrojów, Matusz Bobek.

Ekskluzywny wypoczynek

Baltic Luxury Residence zaoferuje gamę niepowtarzalnych, wysokiej klasy udogodnień. Właściciele i goście apartamentów będą mogli korzystać m.in. z luksusowej strefy SPA & Wellness, zażywać kąpieli w zjawiskowym basenie czy rozkoszować się wyśmienitą kolacją w eleganckiej restauracji a'la carte na terenie kompleksu lub kawą na tarasie widokowym, znajdującym się na dachu budynku i dostępnym jedynie dla gości. Wszystko to, by zapewnić najwyższy standard wypoczynku w kameralnym obiekcie.

Dla aktywnych gości zaprojektowano Cardio Room, gdzie będzie można zadbać o formę o dowolnej porze dnia. Właściciel podjął także decyzję o połączeniu obiektu z historyczną willą przy ul. Rybackiej 6, dzięki czemu goście będą mieli do dyspozycji 15 dodatkowych, niepowtarzalnych apartamentów.

W obiekcie powstanie też wytwornie i kameralnie urządzona restauracja a'la carte SEEBLICK z historycznym menu z 1870 r. Serwowana tu będzie tradycyjna kuchnia polska, w której kucharze postarają się odtworzyć menu restauracji rybnej z 1870 r. Wykorzystane zostanie bogactwo i smak regionalnych oraz tradycyjnych, a przede wszystkim świeżych produktów. Restauracja cały rok będzie obsługiwała także service room.

SPA & Wellness, jakiego Międzyzdroje nie miały

Nowoczesna strefa SPA & Wellness w Baltic Luxury Residence to przestronne, urządzone ze smakiem wnętrza oraz niepowtarzalny basen o długości 14,9 m. Sauny fińska i ziołowa (aromabath) sprawią, że każdy pobyt w Baltic Luxury Residence zapamięta na dłużej.

Warto również nadmienić, że apartamenty w Bałtyku sprzedawane są jako standardowe mieszkania z oddzielną księgą wieczystą, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo nabywców i możliwość bezproblemowego finansowania zakupu lokali.

– Jako assethome.pl zapewniamy klientom kompleksową obsługę – od wyboru najlepszego apartamentu, przez finansowanie, aż po jego wykończenie pod klucz. Klientowi pozostaje już tylko odbiór kluczy przy lampce powitalnego szampana – dodaje Michał Wąsik z https://www.facebook.com/Assethomepl/.

Więcej informacji o obiekcie i ofercie dostępnych jest na https://balticluxuryresidence.pl/ i https://assethome.pl/.