Świetlna samba, interaktywna instalacja Kina Svoboda, aleja kolorowych lampionów, iluminacja artystyczna przedstawiająca leśną postać, pianino setki kolorów – to pięć najlepszych aranżacji świetlnych, które już w połowie sierpnia będą towarzyszyć pokazowi iluminacji w Parku Żeromskiego.

 

„Iluminacje Szczecin 2022” odbędą się 14 sierpnia. Tego wieczoru Park Żeromskiego zamieni się w wielobarwną krainę, gdzie będą królować światło i muzyka. Zostaną przygotowane specjalne strefy światła, muzyki i gastronomii.

Za sprawą feerii barw aleje parku nabiorą nowego wyglądu. Należy jednak podkreślić, że „Iluminacje Szczecin 2022” to nie tylko Park Żeromskiego. Do wydarzenia dołączą różne instytucje, które w wyjątkowy sposób oświetlą swoje gmachy.

– Dodatkowo w tym roku zaprosiliśmy do współpracy lokalnych artystów i light designerów, którzy w ramach konkursu mogli zgłosić swoje pomysły na instalacje świetlne, które pojawią się w różnych lokalizacjach miasta – dodaje Celina Wołosz, rzecznik prasowa miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Łącznie wpłynęło 8 pomysłów, z których komisja konkursowa doceniła i wybrała 5. Wśród nich znalazły się:

Pianino setki kolorów – projekt audio-wizualny. Dźwięki grane na pianinie będą miały swoją wizualną reprezentację w postaci światła świecącego z kolorowych lamp zanurzonych w wodzie fontanny.

Świetlna Samba – teatr uliczny. Interaktywne, barwne widowisko świetlno-muzyczne w wykonaniu porywającej do tańca sambowej grupy perkusyjnej Bloco Pomerania.

Kino Svoboda – interaktyw instalacja. Neon „Kino свобода” (kino wolność) napędzany wysiłkiem publiczności, która siedząc przy długim stole uruchamia świecący obiekt kręcąc korbkami.

Ulica lampionów – instalacja. Projekt zakłada stworzenie alei kolorowych lampionów inspirowanych azjatyckimi lampionami. Powstaną one w trakcie weekendowych warsztatów, do których zaproszeni zostaną mieszkańcy Szczecina.

Po leśnej stronie rzeczy. Kobieta w naturze idealna – iluminacja artystyczna. Florystyczna iluminacja leśnej postaci, która zostanie stworzona z materiałów naturalnych i kwiatowych.