Jak informuje ZDiTM, w związku z organizacją kilku weekendowych wydarzeń, kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu. Szczególną uwagę trzeba zachować między innymi w okolicach placu Lotników i Alei Kwiatowej.

Targi ogrodnicze Miasto Ogród: od piątku, 21 kwietnia, od godz. 05:00 do poniedziałku, 24 kwietnia, do godz 13:00 utrudnienia w alei Jana Pawła II, przy placu Lotników oraz w okolicach Alei Kwiatowej. Zajęty zostanie pas na odcinku od pl. Lotników do alei Wyzwolenia.

Parada na rozpoczęcie Kontrapunktu 2017: w piątkowy wieczór, 21 kwietnia, od godz. 19:45 utrudnienia na trasie przemarszu, tj. SP 47 przy ul. Jagiellońskiej 59 – ul. Jagiellońska – pl. Lotników – pl. Żołnierza Polskiego. Zakończenie parady około godziny 21:00 w Alei Kwiatowej.

Gryf Maraton: w niedzielę, 23 kwietnia, od godziny 11:00 utrudnienia na trasa przejazdu kolarzy, tj.: ul. Seledynowa przy Szkole Podstawowej nr 74 – ul. Kolorowych Domów – ul. Chłopska – ul. Nad Rudzianką – ul. Świętochowskiego – ul. Przechodnia – drogi gruntowe w kierunku Puszczy Bukowej – powrót drogami leśnymi do bazy zawodów – zakończenie – Szkoła Podstawowej nr 74.