Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyłudzał pieniądze za fikcyjny najem mieszkań. 31-latek podpisywał umowę, pobierał kaucję, ale lokalu już nie udostępniał. Oszukał tak co najmniej 12 osób.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany wyłudzał pieniądze od maja do sierpnia br.

- Działał w ten sposób, że oferował na wynajem mieszkanie, które w rzeczywistości sam odnajmował lub drugi lokal, w którym mieszkał jego ojciec. Po podpisaniu umowy pobierał ustaloną kwotę jako zabezpieczenie najmu. Następnie zwodził pokrzywdzonych. Gdy wynajem nie dochodził do skutku, prosił o wyrozumiałość co do terminu udostępnienia mieszkania lub w innych przypadkach przy zwrocie pieniędzy – informuje podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Po wpłynięciu zawiadomień o oszustwie mężczyznę zatrzymano. Został aresztowany na dwa miesiące.

- Do momentu aresztu w sprawie było ośmioro pokrzywdzonych, od których mężczyzna wyłudził blisko 9 tys. zł – mówi Rudzińska. - Jednak w ciągu kilku dni od zastosowaniu środka zapobiegawczego do komisariatu zgłosiły się kolejne cztery oszukane osoby. Sprawa jest rozwojowa, a podejrzanemu postawione zostaną kolejne zarzuty.