Jak informuje ZDiTM, przebudowa ulicy Reymonta wchodzi w ostatnią fazę. Do wykonania zostały jeszcze prace brukarskie, co wiąże się z wprowadzeniem kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu w tym miejscu. Nowe utrudnienia będą czekały na kierowców już od najbliższego poniedziałku.

- Do zabrukowania zostały wyniesione skrzyżowania, które poprawią bezpieczeństwo pieszych w remonotowanej okolicy, plac pomiędzy rynkiem a ulicą Mickiewicza oraz parking wzdłuż rynku - wylicza Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Prowadzone będą także prace kanalizacyjne i te związane z ustawieniem słupków czy wprowadzeniem stałej organizacji ruchu - dodaje.

W związku z tym w najbliższy poniedziałek, tj. 14 października, o godzinie 9:00 wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu, który zakłada:

- zamknięcie placu pomiędzy rynkiem a ul. Mickiewicza,

- wprowadzenie zakazu skrętu w prawo/lewo w ciągu ul. Mickiewicza w kierunku rynku.

Kierowcy są proszeni o szczególną uwagę, a mieszkańcy i użytkownicy targowiska o wyrozumiałość.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Elbud Szczecin Sp. z o.o. oraz Elbud Sajewicz Sp. j., które realizację zadania wyceniło na 6,3 mln zł. Modernizacja ul. Reymonta to część zadania „Utworzenie „Strefy 30” w obrębie ulic Okrzei – Budzysza Wosia – Przybyszewskiego – Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego – Reymonta – Grzegorza z Sanoka w Szczecinie”.