Kolejne interesujące spotkanie literackie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Radio Szczecin dotyczyło kolejnego z bardzo prężnych obecnie polskich wydawnictw.

Na wczorajszej Herbatce z wydawnictwem Świat Książki” w studiu Radia Szczecin gościli dwaj pisarze – Eustachy Rylski i Michał Witkowski oraz redaktor serii Nowa Proza Polska Tomasz Szwed.  Spotkanie przyciągnęło oczywiście wielbicieli twórczości obu  panów. Padło wiele pytań na temat ich dokonań. W dyskusji, którą poprowadził Konrad Wojtyła,  wzięła  też udział  Inga Iwasiów. Kto nie mógł być obecny w studiu radia ma  szanse posłuchać retransmisji tego wydarzenia na antenie Radia Szczecin w najbliższy wtorek, 29 czerwca, o godz. 22.30.

 Była to ostatnia  „herbatka” przed wakacjami, ale już zaplanowane są spotkania jesienne. We wrześniu do Szczecina przyjedzie redaktor naczelny wydawnictwa „Znak” Jerzy Illg oraz autorzy tej oficyny: Kazimierz Kutz i Barbara Grzegorzewska, (znana jako  tłumaczka przygód Mikołajka). Październik będzie należał do Wydawnictwa Literackiego i Janusza Leona Wiśniewskiego, a  listopad, to czas dla redaktora naczelnego Biura Literackiego Artur Burszta oraz poetów Julii Fiedorczuk i Andrzeja Sosnowskiego.