Będzie można wygrać zwiedzanie filharmonii od zaplecza, kolację dla dwojga w Domku Grabarza albo seans w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury i przy okazji pobawić się do muzyki serwowanej przez Zająca Marcowego i Alicję z Krainy Czarów. Trzeba tylko w sobotę przebrać się za dowolną postać literacką.

- Przypomnij sobie ulubionego bohatera literackiego – takiego, z którym się utożsamiasz albo takiego, który właśnie przyszedł Ci do głowy. Bohater romantyczny, postać współczesna czy fantasy - każdy mile widziany. Przebierz się za wybraną postać i przyjdź na pierwszy w dziejach Bal Bohaterów Literackich – zapraszają na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Zapowiadane są zabawa do białego rana (zagrają: dj White, Alicja w Krainie Czarów i Zając Marcowy (Onomatopeja)), wymiana książek i literackie konkursy z kulturalnymi nagrodami. Na uczestników balu będą czekać m. in.: bilety do teatrów, kina, bilety na koncerty i oczywiście książki.

Natomiast dla prawdziwych bohaterów przygotowywana jest aukcja charytatywna na rzecz Aktywnej Książki – warsztatów dla dzieci i młodzieży, promujących czytanie i wspólne tworzenie. Będzie można wylicytować m.in.: winylową pocztówkę dźwiękową i płytę z autografami Łony i Webbera, seans w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, kolację dla dwojga w Domku Grabarza, przygotowaną przez ”szwedzkiego” kucharza Klubu Storrady, plakat spektaklu ”Zemsta nietoperza” Opery na Zamku z autografami zespołu, pracę Natalii Szostak, zwiedzanie Filharmonii od zaplecza.

Na czas balu swoją filię w Domku Grabarza otworzą Stojaki. Bedzie można zakupić u nich różne trunki i przysmaki.

Bal Bohaterów Literackich odbedzie się w najbliższą sobotę, 7 lutego. Początek o godz. 19:00. Wstęp kosztuje 15 zł.

Organizatorami balu są Polska Fundacja Sportu i Kultury, Hot Magazine Szczecin i Klub Storrady.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Kultury.

Spodziewajcie się relacji z balu od Pippi Langstrumpf.