Tegoroczny Orszak będzie różnił się od tych, które do tej pory przemierzały miasto. Tym razem nie będzie tłumów, a jedynie Trzej Królowie.

 

Od kilku lat 6 stycznia ulicami Szczecina przechodził rozśpiewany Orszak Trzech Króli. Ze względu na brak możliwości uczestnictwa nawet kilku tysięcy osób – jak to dotychczas bywało – w tym roku obchody święta Objawienia Pańskiego przyjmą skromniejszą formę. W delegację o godz. 13:00 wyruszą jedynie Trzej Królowie.

– Tegoroczne hasło to „Jezusa odnajdujemy w tych najmniejszych, w ubogich i chorych”. Orszak Trzech Króli przyjmie w tym roku formę charytatywną i odwiedzi trzy miejsca. W Zgromadzeniu Zakonnym Sióstr Misjonarek Miłości w Szczecinie odwiedzi bezdomnych, dla których przygotowano kosze z żywnością, termosami, czapkami i rękawiczkami. W Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie przyjdzie do chorych i przekaże środki higieny. Będzie też w Domu Samotnej Matki w Policach, gdzie podaruje żywność, zabawki i inne drobiazgi dla dzieci – mówi Magdalena Szymańska z Fundacji Life Surfers.

Orszak Trzech Króli będzie można śledzić dzięki transmisjom na żywo na Facebooku Wspólnoty Domu Baranka i Fundacji Life Surfers oraz dzięki relacji TVP Szczecin.

Organizatorem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są Fundacja Małych Stópek, Fundacja Life Surfers oraz Wspólnota Dom Baranka.