Ten koncert to prezent dla mieszkańców z okazji urodzin Szczecina. 5 lipca Filharmonia zaprasza na historię hip-hopu wg Jimka. Muzyczne widowisko zostanie zaprezentowane w Teatrze Letnim. Dziś o godz. 13:00 rusza sprzedaż biletów. Wejściówki można nabyć już za 1 zł!

Jimek, czyli Radzimir Dębski to polski kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie i University of California w Los Angeles. Ma na swoim koncie ponad 20 utworów poważnych, symfonicznych i kameralnych. Komponuje do filmów i seriali telewizyjnych, tworzy również muzykę teatralną i ilustracyjną. Jego kariera nabrała tempa, kiedy w kwietniu 2012 r. wygrał światowy konkurs na remiks piosenki Beyonce.

Świat zachwycił swoją „Hip Hop History”, w której udowodnił, że hip-hop i muzyka klasyczna mogą iść w parze. Utwór ma ponad 5 mln odtworzeń w serwisie YouTube. O dziele Jimka napisał na swoim Facebooku Ashton Kutcher - aktor, znany m. in. z filmu "Steve Jobs". Amerykanin uznał jego pracę za genialną! Na swoich Twitterach o kompozycji wspominali też Prodigy i Mobb Deep.Już 5 lipca 2018 koncert ten usłyszymy też w Szczecinie. Historia hip hopu zabrzmi w Teatrze Letnim. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi Jimek, a na scenie pojawią się także Miuosh, Joka z Kalibra 44 oraz perkusiści - Jose Manuel Alban Juarez, Tomasz Nawrocki i Igor Falecki. W programie usłyszymy utwory między innymi: 2Paca, Jay-Z, Wu-Tang Clan, Dr. Dre.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 30-40 zł będzie można kupić w kasie oraz przez stronę internetową Filharmonii. Sprzedaż rusza 8 maja o godz. 13:00. Osoby, które pokażą w kasie paragon potwierdzający zakup najnowszych płyt Filharmonii, tj. „Klubowego Paprykarza i Oranżady” (na dzień i na noc) bilet na koncert Jimka będą mogły kupić w symbolicznej cenie 1 zł.