Z okazji obchodzonej w tym roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, Opera na Zamku organizuje turniej dla dzieci w karcianej grze „Moniuszko-O!”. Do wygrania wysokie nagrody. Zapisy trwają do soboty, 28 września.

Turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 września, o godz. 12:00 w Galerii O. w Operze na Zamku w Szczecinie. Aby wziąć w nim udział nie potrzeba żadnej wiedzy, nie trzeba umieć śpiewać ani grać na żadnym instrumencie, ani znać wszystkich faktów o operze czy Moniuszce. Liczy się przede wszystkim refleks.

„Moniuszk-O!” to gra karciana, która opiera się na umiejętnościach spostrzegawczych uczestników. Składa się z 57 specjalnie przygotowanych kart z muzycznymi symbolami. Zadanie gracza polega na jak najszybszym wskazaniu wspólnego symbolu oraz wypowiedzeniu jego nazwy. Na odwrocie każdej z kart znajdują się także ciekawostki o Stanisławie Moniuszce i Operze na Zamku.

Turniej gry "Moniuszk-O!" organizowany jest z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i adresowany jest do dzieci w wieku 10–13 lat. Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek) przyjmowane są do soboty, 28 września na adres: ufrymus@opera.szczecin.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak zapowiadają organizatorzy, nikt nie wyjdzie z pustymi rękoma, a na najlepszych czekają wartościowe nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

I miejsce: bon do Empiku o wartości 1000 zł

II miejsce: bon do Empiku o wartości 500 zł

III i IV miejsce: bon do Empiku o wartości 250 zł każdy

Szczegóły oraz regulamin dostępne na: http://www.opera.szczecin.pl/opera-na-zamku/aktualnosci