Romantyczne pieśni a obok hity wszech czasów – tak w skrócie można opisać koncert Chóru Opery na Zamku, którego z okazji świąt można wysłuchać online. Nie zabraknie utworów o miłości, ale i też o coraz bardziej odczuwalnej wiośnie.

 

Z okazji świąt Wielkanocy Opera na Zamku przygotowała prezent dla mieszkańców Szczecina. Za pośrednictwem strony internetowej można obejrzeć koncert chóru pod dyrekcją Małgorzaty Bornowskiej pt. „Kiedy przyjdzie wiosna”.

Koncert podzielony jest na dwie części. Na pierwszą z nich składają się utwory Macieja Małeckiego do słów m.in. Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszki Osieckiej. Zabrzmią romantyczne pieśni przepełnione tęsknotą za niespełnioną miłością, prawdziwą przyjaźnią, przemijającą młodością, a także za długo wyczekiwaną wiosną, które rozkołyszą słuchaczy w ten wielkanocny czas.

Druga część to piosenki z filmów, musicali i muzyki popularnej, czyli największe hity. Będzie można zasłuchać się w takich przebojach jak „Piosenka jest dobra na wszystko” Kabaretu Starszych Panów, „Moon river” z filmu „Śniadanie u Tiffany'ego”, „Somewhere” z musicalu „West side story” czy „Time to say goodbye” z repertuaru Andrei Bocellego.

W koncercie udział bierze Chór Opery na Zamku w Szczecinie wraz z kwartetem smyczkowym BA-ROCK w składzie: I skrzypce – Misza Tsebriy, II skrzypce – Olga Haritonow, altówka – Natalia Lebedeva, wiolonczela – Włodzimierz Żylin, kontrabas – Iurii Skakun.

Koncert będzie dostępny od niedzieli, 4 kwietnia, od godz. 14:00, do wtorku, 6 kwietnia, na stronie internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce Opera online.