O sprawie jako pierwszy poinformował portal Wirtualna Polska. Na kwarantannę miało trafić 163 Koreańczyków, którzy pracują na budowie jednej z największych inwestycji w Polsce. Firma Hyundai Engineering, twierdzi, że zdecydowana większość chorych przechodzi koronawirusa bezobjawowo.

 

Jak informuje Wirtualna Polska, Hyundai Engineering zapewnia, że przeprowadzono testy PCR na obecność koronawirusa w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz całej lokalnej społeczności. W rezultacie zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 163 osób. Zostały one odizolowane od niezakażonych pracowników.

Jak zapewnia Grupa Azoty, Polacy zatrudnieni przy tej inwestycji odbywają kwarantannę prewencyjną oraz testy. Obecnie w kwarantannie znajduje się 6 pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne.

Przypomnijmy, że portal wSzczecinie.pl już w lutym – kiedy pandemia koronawirusa jeszcze nie siała spustoszenia w gospodarce i społeczeństwie – informował o obawach mieszkańców Polic i Trzebieży, gdzie mieli zatrzymywać się pracownicy budujący fabrykę Polimery Police. Wówczas Grupa Azoty zapowiadała, że pilnowane są wszelkie procedury, a pracownicy przyjeżdżający do Polski z wówczas jednego z największych ognisk koronawirusa na świecie są odpowiednio badani.