Będzie można poskakać w dmuchanym zamku, wymienić się niepotrzebnymi ubraniami, usmażyć kiełbaskę nad ogniskiem i wysłuchać aż trzech koncertów. Nie zabraknie food trucków i ogrodowych zabaw, a wieczorem zaplanowano pokaz mappingu. Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza do wspólnego świętowania środka wiosny w środku miasta.

Impreza odbędzie się w najbliższy piątek, 19 maja, w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90. Początek o godz. 17:30.

Na odwiedzających będą czekać ognisko (warto zabrać ze sobą kiełbaski) i strefa relaksu z poduchami, kocami, siedziskami i hamakiem. Najmłodsi będą mogli poskakać w dmuchanym zamku (w atrakcyjnej cenie) i zajadać się słodką watą albo popcornem. Przyjadą też food trucki, serwujące burgery i lodowe rollsy.

- Zachęcamy do zabrania ze sobą piłek, badmintona, frisbee czy gier towarzyskich, które kojarzą się Wam z mile spędzonym czasem, ponieważ nasz ogród sprzyja relaksowi – zapraszają organizatorzy.

Przewietrz szafę na wiosę!
W piątek w zielonej przestrzeni ogrodu INKU będzie można też wymienić się niepotrzebnymi ubraniami. - Wiosna to doskonały czas na przewietrzenie szaf, dlatego organizujemy wymianę ubrań dla dużych i małych: Było moje - będzie Twoje. Oprócz bezgotówkowej wymiany ubrań, dodatków, zabawek, płyt itd., tym razem dopuszczalna będzie sprzedaż rękodzieła we własnym zakresie (biżuteria, dodatki - jedynie rzeczy autorskie) – mówią pomysłodawcy imprezy.

Będzie też okazja spotkać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które współpracują z INKU. Jak zapowiadają organizatorzy, ma być poetycko, malarsko, ale nie tylko. 

Koncerty i wieczorny mapping
Po godzinie 19:00 INKUbatorowy ogród wypełnią dźwięki muzyki na żywo. Wystąpią: duet BAiKA tworzony przez Piotra Banacha i Katarzynę Sondej, zespół Mizeria, czyli tercet gastro-rockowy w osobach: Marek Ostrowski, Maciej Kowalewski, Rafał Swalski, oraz kwartet muzyczny Cafe Jazz Trio w składzie: Ryszard Słowicki, Krzysztof Marek, Robert Jastrzębski, Janusz Jędrzejewski. Na koniec zaplanowano mapping, który na dwie godziny przed północą rozświetli ogrodową ścianę budynku Inkubatora.

Wstęp jest bezpłatny.