Firma NCDC, we współpracy z MAvision – Film Production, przygotowała filmik, w którym pokazuje jak wygląda u nich praca i zachęca kandydatów do udziału w rekrutacji. Przy okazji można zajrzeć do środka ich odnowionej siedziby - dawnej wojskowej pralni przy ulicy Głowackiego.

Nordic Consulting & Development Company (NCDC) to duńsko-polska firma zajmująca się wdrażaniem rozwiązań IT dla firm ubezpieczeniowych. W Szczecinie działa od 2002 roku. Obecnie poszukuje nowych pracowników, stąd pomysł na filmik, który ma zachęcić, by dołączyć do „zwycięskiej drużyny”.

W lipcu 2016 r. NCDC przeniosła się do odnowionej siedziby przy ul. Głowackiego 4. To dziewiętnastowieczny budynek, który na początku był częścią kompleksu szpitala wojskowego. Później przez wiele lat, aż do 2005 roku, funkcjonowała w nim pralnia wojskowa. Na filmiku widać z jaką pieczołowitością budynek został odnowiony. W piwnicy można zobaczyć wyeksponowane fragmenty dawnego muru oporowego fortu Prusy, który znajdował się na tych terenach.

Producentem filmu jest szczecińska firma MAvision – Film Production. Reżyserem jest Ernest Saj, za pracę Steadicam odpowiadał Marcin Majerski.