Gdzie ukrywa się Wodny Olbrzym? Jak powstało Jezioro Szmaragdowe? Co się stało z trójką braci z przełęczy Gór Bukowych? Te i wiele innych tajemnic będzie można rozwikłać po lekturze „Przewodnika po magicznym lesie. Legendy Puszczy Bukowej” Artura Gizy-Zwierzchowskiego. To wydawnicza nowość, która na półki księgarń trafiła pod koniec września br.

Książka stanowi swoisty przewodnik po Puszczy Bukowej, w którym do okrywania tajemnic jednej z największych przyrodniczych atrakcji okolic Szczecina zachęcają legendy. Intrygujące opowieści na pewno spodobają się dzieciom, a umieszczone na kolejnych kartach przewodnikowe, ale napisane bardzo przystępnym językiem teksty oraz zdjęcia pomogą dorosłym zaplanować spacer po terenie, którego legenda dotyczy. To nie wszystko, książka Artura Gizy-Zwierzchowskiego wypełniona jest nie tylko fotografiami ciekawych miejsc i obiektów, których w Puszczy Bukowej całe mnóstwo, ale i pięknymi ilustracjami autorstwa Kamy Towcik. W odnalezieniu nieznanych dotąd zakątków puszczy pomogą też mapki. Jesteśmy przekonani, że publikacja ta przyniesie dużo radości zarówno dużym, jak i małym czytelnikom.

Co ciekawe, autor w szczególny sposób zadbał o miłośników tajemnic, umieszczając w treści ukryty przekaz, który pozwoli odnaleźć prawdziwy skarb...

Twórcą „Przewodnika po magicznym lesie...” jest Artur Giza-Zwierzchowski. Szczecinianin bez pamięci zakochany w swoim mieście i jego okolicach. Miłośnik środowiska naturalnego. Psychoterapeuta przez lata zajmujący się terapią par, obecnie rozwijający koncepcję terapeutycznej funkcji strukturalizowanego kontaktu z dziką przyrodą. Entuzjasta nurkowania swobodnego i paralotniarstwa. Niestrudzony poszukiwacz ciekawych opowieści i legend. Na co dzień związany zawodowo ze środowiskiem organizacji pozarządowych.

Publikację wydało założone przez autora nowe szczecińskie wydawnictwo Studio Legend.

Wkrótce na łamach naszego portalu opublikujemy recenzję „Przewodnika po magicznym lesie. Legendy Puszczy Bukowej”. A dla czytelników już teraz mamy pierwszy konkurs, w którym można wygrać pojedynczy egzemplarz „Przewodnika...”. Zadaniem konkursowym jest przekonanie nas, dlaczego książka powinna trafić właśnie do Państwa. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@wszczecinie.pl. Czekamy na nie do środy, 23 października, do godz. 23:59. Przewodnik otrzyma autor/-ka najciekawszego, zdaniem redakcji, zgłoszenia. Zwycięzcę poinformujemy o wygranej drogą mailową.