Drugi tom będzie znacznie bogatszy i znajdzie się w nim aż siedem historii związanych z naszym miastem! Przy wydaniu zbioru autorzy liczą na wsparcie czytelników. Na wspieram.to uruchomili specjalną zbiórkę, do której można dorzucać się jeszcze tylko przez kilka dni.

„Komiks szczeciński” to efekt połączenia obu pasji autorów: do komiksu i Szczecina. Jak mówią, wydana w ubiegłym roku pierwsza część spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i pokazała, że na rynku jest zapotrzebowanie na tego typu publikacje. W nieco zmienionym składzie twórcy szczecińskich komiksów przystąpili do pracy nad drugim tomem.

Znalazło się w nim aż siedem zupełnie nowych opowieści (w pierwszym były cztery). Tym razem czytelnicy poznają m.in. postać słynnego Wyszaka czy zatopią się w historiach rozgrywające się w Szczecinie tuż po wojnie. Co ciekawe nie zabraknie też fantastycznych historii o wampirach i s-f z udziałem Dźwigozilli. Wszystko to na ponad 100 kolorowych stronach w twardej oprawie.

foto: materiały prasowe

Drugi tom „Komiksu szczecińskiego” jest już gotowy do druku, ale od wyniku internetowej zbiórki zależy wielkość nakładu, w którym zostanie wydany. Autorów można jeszcze wspierać do 12 listopada, do tego dnia będzie trwała zbiórka na stronie wspieram.to. Oczywiście osoby, które wpłacą datek, mogą liczyć na nagrody, wśród których oprócz cyfrowych i papierowych wersji komiksu są także związane z nim gadżety, jak np. kubki i koszulki.

Szczegóły zbiórki tutaj: https://wspieram.to/komiks-szczecinski-2

W drugim tomie „Komiksu szczecińskiego” znajdą się następujące historie:

- "Wyszak" - Szczepan Atroszko

- "Podjuchy 19:45. Dziki Zachód" - Łukasz Kubiak

- "Podziemia Szczecina" - Daria Maciąg, Mirosław Wójcik

- "O czym Ci mewa nie powie" - Karolina Walczak

- "Widma szczecińskie" - Wojciech Ciesielski

- "Jedna noc" - Eryk Stańko

- "Dźwigozilla" - Tomasz Panek